ProZorro перемогла на міжнародному конкурсі антикорупційних проектів

0
2077

Електронна платформа державних аукціонів ProZorro.Продажі отримала нагороду на міжнародному конкурсі антикорупційних проектів The Shield in the Cloud Innovation Challenge. Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Подібну нагороду отримують проекти по всьому світу, які мають антикорупційний ефект і можуть стати прикладом для наслідуванння в інших країнах. Такою стала електронна платформа ProZorro.Продажі.

“Усього за рік ProZorro.Продажі вдалося докорінно змінити сферу державних продажів. Спираючись на успішний досвід електронної системи публічних закупівель, команда проекту разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Національним банком України та “Transparency International Україна” запустили пілотний проект з продажу активів банків-банкрутів”, – йдеться на сайті.

За час свого існування електронна платформа забезпечила відкритий і прозорий продаж токсичних банківських активів більш ніж на 6 млрд грн. Сьогодні на прозорих аукціонах продаються не лише права вимоги банків-банкрутів, а ще й активи державних і комунальних підприємств, і навіть права на оренду.

“Такий значний і швидкий стрибок до прозорих державних продажів був би неможливий в якісь іншій країні світу. Тому що сьогодні в Україні склалася унікальна ситуація: країна готова до змін, попри важкі умови, – розповів керівник проекту Олексій Соболев, який отримав нагороду під час церемонії у Вашингтоні. – Сьогодні ми успішно продаємо і металобрухт, і золошлак, і великі об’єкти, наприклад Палац Ілліча. При цьому продаємо і право оренди місця на Головпоштамті в Києві, чи місце під рекламу на Львівських трамваях. А цього року через  ProZorro.Продажі почнеться мала приватизація”.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі підписало меморандум про створення ProZorro у червні 2016 року. Вже у жовтні відбувся перший відкритий аукціон, а з 1 лютого 2017 року  всі активи банків-банкрутів продавалися через ProZorro.Продажі.

Проект не використовує бюджетних коштів. Партнерами проекту виступають Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, та громадська організація Transparency International Україна. Крім того, проект ProZorro.Продажі розвивається за підтримки GiZ, Посольства Нідерландів, та добровільних пожертв українського бізнесу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ