Приватні домогосподарства збільшили установку сонячних електростанцій удвічі

0
2309

У 2017 році сонячні електростанції встановили близько двох тисяч приватних домогосподарств. Це удвічі більше, ніж у 2016 році. Про це повідомляє прес-центр Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Зазначається, що за останніх три роки сонячні електростанції встановили 3010 приватних домогосподарств. На електрогенерації загальною потужністю 51 МВт дві тисячі українських сімей витратили майже 52 мільйони євро.

Джерело: Держенергоефективності.

«Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється наданим у 2015 році вигідним «зеленим» тарифом із прив’язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», – коментує статистику Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У IV кварталі, не дивлячись на зимовий період та його наслідки для сонячної електрогенерації, попит на СЕС для приватних домогосподарст збільшився на 30%, порівняно із III кварталом. Тож Держенергоефективності прогнозує реалізацію «чистої» електроенергії за тарифом 18,09 євроцентів/кВт*год до 2030 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ