Порошенко анонсував 10-річну програму укорінення та зміцнення державної української мови

0
2372

Під час урочистостей з нагоди вручення премії ім. Т. Г. Шевченка, Президент України Петро Порошенко заявив, що вже найближчим часом планує підписати указ про укорінення та зміцнення державного статусу української мови. Про це повідомляє видання Українська правда.

Порошенко додав, що до нього дуже часто звертаються із пропозицією зробити 2019 рік роком української мови, однак президент наголосив на нераціональності такого рішення, оскільки “року замало”.

“Боротися за українську – значить не лише вигукувати гасла та висувати вимоги до влади. Це значить купувати україномовні книги, передплачувати україномовні газети, віддавати перевагу україномовним версіям сайтів, і головне – говорити нею… Разом з тим мушу дбати і про те, аби наші законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, чиєю рідною мовою чи мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови”, – наголосив Президент.

Як приклад, Петро Порошенко навів свою історію вивчення української мови та введення її у щоденне користування. На його думку, “прийти й опанувати” державну мову повинен кожен громадянин України.

“Кожен має пройти свій шлях до мови, як, для прикладу, 20 років тому зробив це я. Моя українська – свідомий вибір повернутися до рідної мови, зроблений вже у зрілому віці”, – зазначив президент.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ