Поляки вважають, що українці зменшують їхні зарплати

0
2015

42% поляків стверджують, що наплив українських працівників гальмує ріст заробітної плати. Порівняно з минулим роком, зарплати у Польщі підвищилися лише на 6%. Про це повідомляє Страна з посиланням на звіт компанії Personnel Service.

“Майже половина польських працівників переконані, що відповідальна за це масова імміграція працівників з України. Звичайно, наплив українців впливає на поточний рівень заробітної плати, але з точки зору компаній найважливіше те, що завдяки нашим східним сусідам ми можемо виконувати замовлення, – розповідає Кшиштоф Інглот, президент Personnel Service. –  У Польщі не вистачає робочих рук, а українці у таких випадках є порятунком, про що добре знають підприємці, особливо в автомобілебудівній галузі “, – додав він.

За останній місяць середня зарплата у Польщі збільшилася на 6% до 4,5 тис. злотих (31,3 тис гривень) порівняно з минулим роком. Як зазначають поляки, зарплати у країні не зростають так швидко, як повинні.

Однак 88% поляків не бояться, що українці заберуть собі їхні робочі місця. Така думка поширена серед людей, які мають середню освіту, з чого автори публікації роблять висновок, що українці займають невисокі посади у сусідній державі.

Загальне ставлення поляків до громадян України позитивне. Половина опитаних нейтрально ставиться до приїжджих зі сходу, 41% – позитивно, а негативне ставлення мають лише 7% польських працівників. Подібна ситуація і серед роботодавців, більшість з яких теж нейтрально ставиться до українців – понад 70%. 29% роботодавців позитивно ставляться до працівників з України. І менше 1% опитаних ставиться до них негативно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ