В Києві відбудеться перформанс від Марини Абрамовіч

0
2488

Марина Абрамовіч — сербська артистка, що працює в жанрі перформансу та вважається одним із найцікавіших діячів сучасного мистецтва. Це художниця, яка не боїться ризикувати і постійно взаємодіє з публікою.

Вперше 16 червня в PinchukArtCentre Марина Абрамовіч проведе перформанс «Генератор», який вона презентувала в нью-йоркській галереї Sean Kelly в 2014 році:

«Вона перетворить галерею в простір сенсорної депривації та можливість примусового самоаналізу. Щоб створити безперервний спокійний фізичний і психічний стани, відвідувачі повинні будуть залишити свої речі перед входом, зав’язати очі і надіти шумопригнічуючі навушники. До зали пускається водночас не більше 68 осіб».

У своїх роботах вона досліджує стосунки між митцем та публікою, кордони тіла та можливості розуму. Від 1976 до 1988 року працювала разом із західно-німецьким митцем Улаєм. Інсталяції Марини Абрамовіч іноді викликали шок у глядачів: в 1988 році один з глядачів впав в непритомність на її виставці.

Марина одержала Золотого лева на Венеціанському бієннале 1997 року за роботу «Балканське бароко», в якій художниця перемивала купу кривавих кісток в пам’ять про жертв Югославських воєн.

В березні-травні 2010 року Музей сучасного мистецтва Нью-Йорку провів велику ретроспективу і відтворення перформансів Марини Абрамовіч.

Деталі заходу не розкривають, але PinchukArtCentre досі набирає фасилітаторів для участі в «тривалому перформансі з можливістю вільно взаємодіяти з аудиторією»:

«Їх роль передбачає фізичну витривалість і вимагає стояння протягом тривалого часу. Заявки пропонується подавати людям, які практикують заняття, пов’язані з витривалістю: танець, медитацію, спорт або йогу», — зазнчається в описі вакансії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ