Технології, які дозволяють доторкатися до віртуальних об’єктів і які забезпечують дотиковий зворотній зв’язок людини з комп’ютером, можуть кардинально змінити принципи взаємодії людей із безліччю речей, починаючи від побутової кухонної техніки і закінчуючи різними системами автомобілів. Саме з прицілом на останнє була створена нова система Ultrahaptics, розроблена дослідниками з лабораторії Bristol Interaction and Graphics (BIG) Laboratory Брістольського університету, і, цілком ймовірно, що її перше практичне втілення буде використано через кілька років в автомобілях Jaguar Land Rover.

Система Ultrahaptics, доопрацюванням і просуванням на ринок якої займається зараз нещодавно організована однойменна компанія, являє собою матрицю ультразвукових випромінювачів, управління якими здійснюється низкою досить складних програмних алгоритмів. По суті, ця система не сильно відрізняється від всього, що було зроблено раніше, за одним лише винятком – вона з самого початку робилася для можливості її практичного застосування.

Крім ряду загальновідомих технологій, у складі системи Ultrahaptics міститься ряд запатентованих рішень і технологій. А потреба в даній розробці відзначена премією 2016 Royal Academy of Engineering Colin Campbell Mitchell Award.

Першою системою, яка в повній мірі буде використовувати можливості інтуїтивного жестового управління, стане інформаційно-розважальна система Predictive Infotainment Screen, що розробляється інженерами Jaguar Land Rover для автомобілів наступного покоління. На їхню думку, використання дотикового зворотного зв’язку дозволить водієві менше відволікатися від дороги, що має підвищити безпеку руху в цілому.

«Подібні принципи можуть бути використані практично всюди, починаючи від аудіотехніки, кухонної побутової техніки, і закінчуючи системами керування автомобілями, літаками й іншими транспортними засобами» – розповідає Майк Тобін (Mike Tobin), керівник компанії Ultrahaptics.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ