Найчастіші пожертви українці роблять для дітей з інвалідністю, найбільші – на армію

0
2682

70% українців робили грошові або речові пожертви протягом останнього року. З них більшість вважає, що найбільше потребують допомоги діти з інвалідністю або важкими захворюваннями (68%) та діти-сироти (57%), також 35% зазначили українську армію, а 32% – дорослих з інвалідністю.

Про це йдеться у результатах опитування компанії GfK Ukraine, проведеного на замовлення Фонду родини Загорій.

Окрім милостині жебракам та пожертв релігійним організаціям, які в середньому складали 69 та 184 грн. на рік відповідно, грошові пожертви найчастіше надавались на допомогу дітям з інвалідністю або важкими захворюваннями (17%, в середньому 334 грн. на рік) та на допомогу армії, включаючи допомогу пораненим та ветеранам (15%, в середньому 465 грн. на рік).

Водночас дослідження показало, що українці більше довіряють і, відповідно, роблять пожертви у тих органіхаціях, які публікують результати своєї діяльності та звітність, знайомлять пожертвувача із людиною, для якої збираються кошти.

Виявилося, що найчастіше по Україні пожертв роблять жителі Києва, найрідше – мешканці Сходу. Жінки та люди з вищою освітою частіше роблять пожертви, ніж чоловіки та люди з середньою освітою. Також жертводавці мають дещо вищий дохід, ніж загальне населення, але різниця не є разючою.

Нагадаємо, що найбільш відомими організаціями, які збирають пожертви в Україні, є Товариство Червоного Хреста України (46%), «Армія SOS» (21%) та «Повернись живим» (18%). Відповідно, з усіх БО найчастіше респонденти жертвували кошти Товариству Червонового Хреста (7%), «Армії SOS» та «Повернись живим» (по 4%).

Серед джерел фінансування БО найбільшу частку коштів приносять пожертви приватних осіб (39%), кошти міжнародних донорів (33%) та пожертви від бізнесу (17%). 83% БО в Україні мають більше одного джерела фінансування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ