Мінрегіон змусить забудовників облаштовувати зелені зони

0
2396
Салоніки, Афіни.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує запровадити нові Державні Будівельні Норми для забудовників. Насамперед нововведення стосуватимуться щільності забудови багатоповерхівок.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні у діючому містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок відносно поверховості, і через це вони часто забудовуються на 90%, а то і на всі 100%. Звичайно, місць для дитячих майданчиків, відпочинку жителів, озеленення та іншого благоустрою при такій забудові немає”, – розповідає чиновник.

“Тому в оновленому проекті ДБН щодо планування та забудови територій ми вводимо максимально допустимий відсоток забудови ділянки, щоб унеможливити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів”, – додає Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами для проектування будинків вище 11 поверхів максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки складає 30%, а інші 70% відводяться на облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків. Для 9-10-поверхових будинків максимальний процент забудови складає 35%, для 5-8-поверхових – 40%, для 4-поверхових – 45%. При будівництві різнорівневих житлових будинків до розрахунку приймається середня поверховість будівлі.

Варто зауважити, що нововведення торкнуться лише новобудов. При реконструкції кварталів забудови дані показники не застосовуються, а приймаються відповідно до існуючих розмірів земельної ділянки і відсотка площі забудови.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ