Маска застерігають від провалу через вертикальну інтеграцію компанії

0
2216

Після того, як Tesla виробило 260 автомобілів Model 3, замість заплановних 1,5 тис. вартість акцій компанії впала на 6%. Керівництво корпорації заявило про рекордні квартальні втрати сумою в $1,1 млрд. Про це передає агентство Reuters.

Ціна акції Tesla впала на ринку тому, що компанія прискорила виробництво нового електромобіля Model 3, однак технологічно так і не встигла досягнути поставленої цілі. Замість запланованих 1500 електрокарів, Tesla виготовила лише 260. Причиною цього стала проблема із акумуляторною лінією для автомобілів, від чого компанії довелося змінити частину виробничого процесу.

The Model 3 body line slowed down to 1/10th speed

Публикация от Elon Musk (@elonmusk)

Аналітики фінансової компанії Cowen&Co закликали Маска сповільнити темпи розвитку та сфокусуватися на якомусь одному процесі. “Ілон Маск повинен припинити надмірні обіцянки та впорядкувати роботу компанії”, – зазначають вони.

Також у статті Reuters йдеться, що зосередивши всю роботу в руках однієї людини, компанія Tesla може зазнати провалу. Сьогодні корпорація сама випускає акумулятори та продає вже готові електроавтомобілі клієнтам. Така розпорошеність, як кажуть експерти, ніколи не дозволить компанії Ілона Маска наблизитися до своєї цілі – півмільйона електрокарів на рік.

Аналіз цін на акції Tesla. Джерело: Bloomberg

Водночас аналітик японської холдингової компанії Nomura, Роміт Шах зазначив, що корпорації Tesla може знадобитися більше фінансування на досягнення усіх тих цілей, які поставив Маск. “Хоча ми й очікуємо, що збільшення виробництва електромобілів Model 3 підвищить вартість акцій компанії, та все ж Ілон Макс буде потребувати більше фінансування, особливо якщо справи із виробництвом Model 3 будуть погіршуватися”, – додав він.

Сам очільник Tesla заявив, що відставання у графіку його дуже засмутило, однак він уже готовий взятися за цю проблему. “Я був дуже пригнічений тим, що сталося три-чотири тижні тому, але тепер ми все тримаємо під контролем”, – каже Ілон Маск.

Як відомо, компанія Tesla заявила, що випустить 5000 автомобілів Model 3 вже до кінця першого кварталу 2018 року. Раніше Маск прогнозував випуск на грудень 2018. Після проблеми з виробництвом перших 1500 електрокарів, очільник корпорації заявив, що на це може піти трохи більше часу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ