Лише 5% IT-спеціалістів хоче повернутися в Україну після роботи за кордоном

0
2177

Протягом останніх 5 років стала помітнішою тенденція до переїзду за кордон досвідчених та кваліфікованих ІТ-спеціалістів. 38% з них переїхали протягом останніх трьох років, а ще 35% – 3-5 років тому. Таким чином можна підкреслити, що частота виїзду українських фахівців за кордон збільшилася.

Про це у результатах власного дослідження повідомили на платформі DOU.ua.

Дослідження показало, що всього 5% спеціалістів, які виїхали працювати в іноземні держави, хочуть повернутися назад в Україну. 7% вважає своє повернення можливим, 26% ще не вирішило, а 42% і 19% кажуть, що скоріше за все, не повернуться, або точно не повернуться відповідно.

Серед причини повернення люди найчастіше називали помітне покращення у країні (63%), сімейні причини (39%) та завершення військових дій на Сході України (29%). Варто також зазначити, що більшість (48%) опитаних переїхали одразу разом зі своєю сім’єю.

У результатах дослідження зазначається, що змінилися напрямки релокейту для українських фахівців. Якщо раніше ІТ-спеціалісти виїжджали у США, Німеччину та Нідерланди, то сьогодні їхній маршрут значно зменшився. Серед опитаних 26% проживає та працює у Польщі, 19% – у Німеччині, 13% – у Сполучені Штати і 9% – у Нідерланди.

Середній вік ІТ-спеціалістів на українському ринку становить 26 років. У 46% випадків люди віком до 26 років переїжджали закордон понад п’ять років тому. 16% з них ще працювали у той момент або поєднували навчання з роботою, 12% не працювали в ІТ-галузі на момент свого від’їзду.

Серед причин переїзду найбільше переважало бажання спокійного і безпечного життя (62%), 58% опитуваних хотіли пожити в іншій країні та культурному середовищі.

Протягом 4-24 жовтня опитали 1633 респонденти. Близько 90% з них – українці. Решту складають росіяни, білоруси, казахи та узбеки, які переїхали жити і працювати за кордон.

Релокейт – це зміна країни, в якій працює людина і, відповідно, зміна її місця проживання. Це поняття схоже до витоку мізків – масового виїзду фахівців, вчених та кваліфікованих працівників за кордон через політичні, економічні чи інші причини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ