Культурна Україна для дітей

0
2309

За останні пів десятиліття у музейному та виставковому просторі сталися немаленькі зміни. Музей став більш доступним для відвідувачів: завдяки різноманітним програмам, інтерактивам, новому підходу до експозиції музей відходить від «радянського» та прямує до європейського. Також зміни помітні і у сферах театрального життя, кіномистецтва. Гарною звісткою для багатьох батьків є поява спеціальних дитячих програм, про що зараз і йтиме мова.

Мистецький Арсенал у Малій галереї щосуботи проводить заняття у художній студії із залученням професіоналів своєї справи, котрі і пояснять дитині, у чому полягає різниця між класичним мистецтвом та сучасним і посприяють тому, аби новий витвір мистецтва з’явився. А поки малеча творить прекрасне власноруч, батьки мають можливість відвідати чергову виставку Арсеналу.

1

Національний художній музей створив художню майстерню для відвідувачів різних вікових категорій, проте для наймолодших програма відрізняється. Разом з теоретичною базою, у дітей є можливість здобути перші навички малювання від художниці Олени Агамян. Як відомо, творча свобода починається з першого самостійного мазка фарбами.

2

У кінотеатрі «Жовтень» з середини березня транслюються кінострічки для глядачів з немовлятами. Світло приглушене, фільм лунає не так голосно, а батьки трохи старших дітей зможуть спокійно відпустити їх побігати по залу – планується облаштування дитячої зони.

3

Про «Експериментаніум» ходять лише позитивні відгуки. Ціле музейне містечко розраховане на те, аби продемонструвати діткам елементарні досліди з фізики, хімії, розповісти про те, як завдяки звичайним речам можна створити справжнє диво.

4

Національний музей мистецтва ім. Варвари і Богдана Ханенків безперестанно продукує нові і нові ідеї, чим би розважити маленьких відвідувачів. Програма «Абетка мистецтва» прагне пробудити у дитині потяг до прекрасного, програма «Світ музею» знайомить з самою інституцією, а арт-студія «МуХа» разом з дітьми вивчає техніки і матеріали, що застосовувались у різні часи в різних культурах.

5

Шоколадний будинок, що не сильно відомий навіть жителям столиці, час від часу проводить цікаву екскурсію для школярів у вигляді квесту. Розгадати секрети одного з найбільш таємничих будинків Києва, історії котрого можуть і захопити, і налякати кожного.

6

Загалом, можна прослідкувати тенденцію до переосмислення ролі дитини у суспільстві – потяг до культурного виховання проглядається в усіх сферах соціального життя. Беззаперечним плюсом таких заходів є те, що мами та тати завжди зможуть долучитися до прекрасного у тому ж закладі, але окремо від дітей.

#Валерія_Діденко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ