Китайці випустили процесор, здатний розпізнавати мову та зображення

0
2509

Китайський стартап Cambricon Technologies, який працює над розробкою процесорів для штучного інтелекту, випустив перші три примірники своїх оновлених пристроїв. Тепер вони вдвічі потужніші та дозволяють розпізнавати мову і зображення. Про це повідомляє китайське агентство CMN.

Найперша серія пристроїв Cambricon – 1A була представлена у 2016 році. За секунду процесор може обробляти до 16 млрд. віртуальних нейронів (людський мозок містить усього 80-100 млрд. нейронів) та передає інформацію зі швидкістю понад два трлн. нейронних ланцюгів у секунду. Це удвічі перевищує продуктивність звичайного процесора.

Як зазначають у Cambricon Technologies, оновлені процесори мають удвічі, а то й удесятеро, кращі характеристики у порівнянні зі своїм попередником. Наприклад, версія Cambricon-1H8 спеціалізується на візуальному застосуванні з низьким рівнем споживання енергії. Її можна використовувати для розпізнавання зображень та мови. Cambricon-1H16 завдяки своїм універсальним функціям та характеристакам має ширшу сферу використання, наприклад контроль безпеки. Cambricon-1M має вдесятеро більшу продуктивність за Cambricon-1A і чудово підходить для інтелектуального водіння та безпілотних літаків.

“Більшість програм працює на процесорах загального призначення. Це і не дозволяє штучному інтелекту активно розвиватися, – зазначає генеральний директор та співзасновник компанії Чен Тяньши. – Існують відмінності між спеціальними процесорами для штучного інтелекту та загальними. В деякій мірі, це як порівняння кухонного ножа із швейцарським армійським ножем. Швейцарські спеціальні ножі багатофункціональні, однак вони не рубають м’ясо так добре, як кухонні”.

Чень Тяньши наголосив, що компанія планує випустити понад 1 млрд. процесорів та зайняти 30% китайського ринку штучного інтелекту до 2030 року. Ця абміційна мета пов’язана із загальною стратегією Китаю щодо розвитку штучного інтелекту. Зокрема, КНР планує залучити 1 трлн. юанів ( понад $150 млрд.) для розвитку цієї сфери.

“Якщо нам вдасться досягнути цих двох цілей, то компанія Cambricon буде підтримувати провідну роль Китаю на міжнародному ринку  штучного інтелекту”, – додав керівник компанії Cambricon.

Компанію Cambricon заснували у 2016 році Чен Тяньши та його брат Чен Юджи, професори Інституту обчислювальної техніки Китайської академії наук. У серпні цього року стартап отримав $100 млн. прибутку зі своєї першої серії процесорів Cambricon – 1A.

На думку Роджера Шенга, старшого аналітика дослідницької компанії Gather Inc., попит на процесори для штучного інтелекту зростає. “Існує великий попит на чіпи в галузі безпеки, військових, відео алгоритмів та інших секторів у Китаї, –  каже він. – Cambricon не потрібно турбуватися про замовлення, якщо його технології достатньо потужні”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ