Китайці уповільнюють зростання своєї економіки заради екології

0
2077

Китайський уряд обмежує розвиток економіки, аби зменшити викиди шкідливих речовин у навколишнє середовище. Вже за жовтень показники розвитку виробництва впали до 6,3%, порівняно з 6,6% за аналогічний період у 2016 році. Про це повідомляє агентство Reuters.

“Ми очікували, що ріст економіки сповільниться в жовтні. Таку ситуацію ми спостерігатимемо до кінця 2017 року”, – каже економіст японської фінансової компанії Nomura Венді Чен. Він наголошує, що у той час, як харчова промисловість уповільнює свої темпи розвитку, а нерухомість слабшає, уряд отримує стабільні інвестиції у секторі інфраструктури.

Порівняно з першим півріччям ріст економіки уповільнився з 6,9% до 6,6% у третьому кварталі. Очікується, що такий темп дозволить швидко досягнути мети уряду – 6,5% росту економіки до кінця 2017 року.

Стосовно макроекономічних показників економісти Reuters прогнозують, що експорт Китаю виросте усього на 7,2%, порівняно з 8,1% у вересні. У той час, як імпорт азійської країни підскочить аж на 16%.Вони зазначають, що ріст індексу виробничих цін впаде з 6,9 до 6,6% у жовтні, а от індекс споживчих цін зросте на 1,8% порівняно з 1,6% у вересні.

За словами аналітиків агентства, китайські політичні діячі можуть стикнутися із політикою делікатного балансування протягом наступного року. Тобто уряд кредитуватиме виробництва та сектор нерухомості у той час, як влада прийматиме продумані довготермінові рішення, аби зменшити кількість відходів від промисловості до мінімуму.

Один із чиновників Китаю заявив, що деякі підприємства уже постраждали від такої політики. Також він зазначив, що ціни на залізну руду в Китаї зросли після того, як обмеження на сталеве виробництво виявилося не таким великим, як передбачали.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ