Китай збільшить частку іноземного капіталу на ринку до 51%

0
2123

Китайський уряд оголосив про збільшення частки іноземного капіталу для компаній, які займаються страховим бізнесом, управлінням фондами і продажем цінних паперів. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на заступника міністра фінансів КНР.

Як зазначає провідний економіст одного із азійських інвестиційних банків Шен Цзяньгуан, роль іноземних фінансових компаній у економіці Китаю сильно недооцінена. “Новина про те, що Китай продовжує відкриватися і робить свою свою економіку більш міжнародною, орієнтованою на ринок, має важливе значення. На сьогодні залишається лише здогадуватися, яку велику роль іноземні інвестори відіграють у економіці КНР”, – додав він.

Нові правила економічної системи Китаю передбачають, що протягом наступних трьох років обмеження частки іноземного капіталу повністю відмінять для компаній, які управляють фондами та продають цінні папери. Ще через два роки обмеження знімуть зі страхових компаній. Найближчим часом обмеження іноземного капіталу в цих сферах послаблять до 51%.

Олівер Руй, професор фінансів Шанхайської міжнародної бізнес школи, іноземні компанії побачать “значні можливості розвитку” у страховій галузі. На його думку, на китайському банківському ринку вже є такі великі конкуренти, як Industrial & Commercial Bank of China Ltd., тож тут іноземні компанії не отримають вигоди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ