Іван Примаченко: онлайн-лекції збільшують продуктивність викладачів та дають повну свободу студентам

0
2121

Можливість слухати у вільному онлайндоступі лекції кращих викладачів світу значно підвищила продуктивність праці викладача та дала величезну свободу студентам. Про це сказав Іван Примаченко, співзасновник українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Прометеус», на «Форумі економічної свободи», що відбувся в Києві.

«За багато років продуктивність праці лектора не збільшувалась настільки революційно, як нині. Тепер – завдяки масовості курсу, можна взяти найкращого лектора, масштабувати його на всю країну. Заявити про нього на десятки, тисячі і мільйони слухачів. Це економічна складова, яка є дуже важливою. Але не менш важливим компонентом є те, що це дає повну свободу», — сказав Примаченко.

Він зазначив, що проекти онлайн-курсів, дають три рівні свободи: можливість навчатись безкоштовно і в будь-який час, шанс обирати професію і вчитись в рамках будь-якого навчального закладу, а також прослухати різні курси.

«Завдяки масовим онлайн курсам тепер легко обирати. І справа навіть не в тому, що десь в селищі сиджу і слухаю кращих викладачів України і світу безкоштовно. Справа в тому, якщо я навчався в університеті ім. Т.Г. Шевченка на істфаці і завжди хотів послухати Ярослава Грицака (професор Українського католицького університету). Але в моєму ВНЗ він ніколи не викладав. Я не міг втілити мрію в життя і піти на його лекцію. Якби я був студентом зараз, міг би вибрати його безкоштовній курс лекцій, які він викладав в Гарварді. Є змога навчатись не в теоретиків. Зайти на курс, де одна з компаній Великої четвірки ознайомить з тим, як робити бухгалтерський облік за міжнародними стандартами. З’являться вибір – де, як і у кого навчатись!» – зазначив Примаченко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ