Інсталятор: спеціаліст, якого не зможуть замінити роботи

0
3797

Роман Летнянка – інсталятор. Він не ображається, коли його називають «сантехніком», але нова професія передбачає інноваційний підхід та адаптивність. Він їздить на форуми, тренінги, вивчає свіжу технічну літературу, веде Youtube-канал. Тому що інсталятор – це набагато складніше, аніж встановити кран або починити унітаз. 

Хто найвідоміший представник вашої  професії? Або хто особисто для Вас є прикладом для наслідування?

Важко виділити професіонала, який був би прикладом для усіх. Найвпізнаваніші особи — ті хлопці, що активно беруть участь у змаганнях (INSTALLFEST, наприклад), ведуть свої ютуб-канали, відвідують виставки. У таких активних осіб усі намагаються перейняти корисний досвід. Зараз йде перехід від професії «сантехніка» до «інсталятора».

Що для вас було найбільшою несподіванкою у професійній діяльності, про що ви не здогадувалися під час навчання?

Часто дивують історії колег, вони як правило усі кумедні. Іноді можна сміятися до сліз.

Як відобразилася цьогорічна пандемія на вашій діяльності?

Спочатку думав, що буде більше вільного часу для відпочинку та саморозвитку. Помилявся. Цього року в період пандемії з’явилися неймовірно цікаві об’єкти. Багато завдань і незвичайних рішень із застосуванням нових матеріалів. Так і вийшло, що наявність цікавої незнайомої роботи змусила погортати технічну літературу й увібрати нові знання.

Головний недолік вашої професії?

Нестача годин у добі. Багато людей, що не хочуть глибоко вдаватися у надра спеціальності, роблять усе по-старому. Не застосовують сучасних технологій та обладнання. Такий підхід тінню падає на передових монтажників та інсталяторів. Через це усіх продовжують називати сантехніками.

Якби не ваша професія, то ким би ви хотіли стати?

Не думав про це, мені подобається моя робота. Якщо взяти в цілому, то я люблю спілкуватися з людьми, відвідувати семінари, допомагати колегам в розробці проєктів. Тож, якщо міняти професію, то на щось пов’язане зі спілкуванням, навчанням, поїздками та зустрічами з однодумцями.

Розкажіть про найцікавіший випадок на робочому місці.

Наприклад, коли я вимкнув гаряче водопостачання в будинку, а вода не перестала текти. І я носився як ошпарений, не розуміючи що відбувається. Потім зрозумів, що був відкритий кран гігієнічного душа. Він давав перетікання води з холодної магістралі в гарячу. А думки в цей час відвідували різні.

Чи зіштовхуєтеся ви міфами про непрестижність вашої професії? Як реагуєте?

Будь-яку роботу хтось повинен виконувати. І можете повірити, коли у вашому будинку засмітиться каналізація, вам не захочеться новий iPhone або ноутбук в цей час. Ви чекатимете майстра, що зможе повернути у життя колишній комфорт проживання в будинку. Тоді у ваших очах інсталятор стане святою людиною. Що б ви не думали про представників моєї професії до цього моменту, ваші погляди круто зміняться.

До речі, Роман Летнянка став першим героєм проєкту ProFile від

Української Освітньої Фундації. У відеоролику він демонструє реалії професії інсталятора. А веде це шоу – дитина!
Подивитися можна тут. 

Публікація виходить в рамках проєкту ProFile.
Це відеоісторії про професії на YouTube. 
Генеральний партнер першого сезону – Альфа банк.

Долучитись до спільноти, де розповідають про професії:
Instagram 
TikTok
Likee 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ