Google отримував дані про геолокацію користувачів без їхнього дозволу

0
2154

Смартфони з операційною системою Android незаконно збирали дані про місцезнаходження своїх власників та надсилали інформацію в Google. Це відбувалося навіть тоді, коли користувачі вимикали функцію геолокації на своєму телефоні. Про це повідомило агентство РБК-Україна.

“Більшість смартфонів, що працюють на Android, збирають відомості про місцезнаходження користувача і відправляють їх розробнику, тобто компанії Google”, – йдеться в повідомленні.

Також відомо, що смартфони збирали дані про розташування користувачів навіть із вимкненою функцією геолокації. Телефони отримували інформацію про найближчі мобільні станції і таким чином визначали місцезнаходження власника, далі інформація надходила на сервіси Google.

У корпорації Google наголосили, що отримані дані про місцезнаходження користувачів не зберігалися на серверах компанії. Google також пообіцяла внести зміни у систему Android, аби припинити передачу геолокаційних даних без дозволу власників.

У компанії додали, що протягом останніх 11 місяців дані про розташування базових станцій мобільного зв’язку збиралися для подальшого підвищення швидкості та покращення якості відправки повідомлень.

Відомо, що подібна ситуація спостерігалася лише на телефонах з ОС Android, у яких у фоновому режимі працював мобільний додаток Google Play Services. Зазвичай він встановлений за замовчуванням і слугує для завантаження інших мобільних додатків Google.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ