Газові запаси шельфу Чорного та Азовського морів оцінюють в 48 млрд. кубометів

0
2135

Сьогодні баланс природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів становить 37,51 млрд. кубометрів та 10,53 млрд. кубометрів відповідно. Потенційні запаси на цих територіях можуть сягати від 80 до 300 млрд. кубометрів. Про це повідомило агентство УНІАН з посиланням на Державну службу геології та надр України.

Як повідомляє Держгеонард, геологорозвідувальні роботи в морській акваторії потребують значних фінансових витрат. Такі роботи проводяться з допомогою морських суден і виконуються “Причорноморським державним регіональним геологічним підприємством” і Державним геофізичним підприємством “Укргеофізика”.

“Через недостатнє державне фінансування геологорозвідувальних робіт, дослідження виконуються в незадовільних обсягах, – повідомили в прес-службі відомства. В Держгеонадрі наголосили, що нині на шельфі Азовського моря розробляється лише родовище “Стрілкове”, видобуток газу на якому в 2016 році становив 11 млн кубометрів. У прес-службі додали, що балансові запаси нафти на шельфі Чорного моря сягають 3,22 млн тонн.

Водночас в Держгеонадр заявили, що заявки на розробку та дослідження морського шельфу Чорного та Азовського морів сьогодні приймаються лише від однієї компанії – “Укргазвидобування”.

На початку жовтня очільник компанії Олег Прохоренко повідомив про свої плани щодо розробки шельфу Чорного моря. Протягом наступних 5-7 років компанія планує вийти на показник 5 млрд кубометрів видобутого газу в рік. “Укргазвидобування” планує розпочати розвідувальні роботи у 2019-2020 рр. і вийти на промислове видобування вже у 2021.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ