МЗС Фінляндії та Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO підписали угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Обсяг фонду становитиме 6 мільйонів євро.
Про це повідомили на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.
«Потужна фінансова підтримка з боку Фінляндії безперечно стимулюватиме український бізнес до впровадження якісних «зелених» проектів», – прокоментував Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності.
Як зазначається, основним координатором роботи фонду в Україні стане Держенергоефективності. Фінансування проектів буде здійснюватися через NEFCO.

“Дуже раді, що Міністерство закордонних справ Фінляндії обрало NEFCO для управління фінсько-українським цільовим фондом, оцінивши значний досвід роботи корпорації в сфері фінансування еко-проектів в Україні”, – повідомив керуючий директор NEFCO Магнус Рістедт.
Остатночної домовленості між Україною та Фінляндією буде досягнуто у січні 2018 року під час підписання Меморандуму між МЗС Фінлядндії та Держенергоефективності.
Як відомо, за час своєї роботи з Україною NEFCO профінансувало близько 150 проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні.