До 2020 року Чехія хоче скоротити викиди вуглецю на 32 тис. тон

0
2322

Чеська Республіка оприлюднила національну енергетичну стратегію на наступних 30 років. Новий план уряду передбачає зменшення споживання традиційного палива, обмеження для особистого транспорту та збільшення електрогенерацій по всій країні. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Сьогодні понад 55% усіх енергетичних потреб Чехії забезпечуються від спалення вугілля, тож нова енергетична стратегія для республіки може стати справжнім викликом для країни. Однак довгострокова енергетична стратегія, оприлюднена Міністерством навколишнього середовища, покликана змінити ситуацію.

До 2020 року Чехія планує скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу, як мінімум, на 32 тис. тон, а до 2030 року – на 44 тис. Для порівняння, у 2017 році Україна виробила 803 тис. тон.

Зазначається, що у період з 1990 по 2014 рік Чеська Республіка скоротила свої викиди вуглецю на 36,7%, у той час, як середня кількість вуглецю в атмосфері по всьому ЄС скоротилася лише на 19%.

Що стосується особистого транспорту, то влада Чехії планує забезпечити населення альтернативним паливом та достатньою кількістю зарядних станцій для електрокарів. Окрім цього, уряд хоче зменшити обсяг вантажоперевезнь дорожнім транспортом на користь залізничних перевезень.

Для того, аби зменшити викиди вуглецю від промисловості (11% від усіх викидів у Чехії), країна запровадила у 2012 році політику охорони навколишнього середовища, яка полягатиме у контролі енерговитрат компанії та аудиті.  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ