Через хабарництво держави втрачають $2,6 тлрн щорічно – ООН

0
2223

Щорічно на хабарі у світі витрачається близько $1 трлн. Через це у бюджети держав не надходять законні $2,6 трлн. або 5% світового ВВП. Таку інформацію надала ООН на честь Міжнародного дня боротьби із корупцією.

Згідно із даними Програми розвитку ООН (ПРООН), обсяг втрат від хабарництва у країнах, що розвиваються, у десять разів перевищує суму офіційної допомоги Організації на цілі розвитку.

“Ці цифри вражають, але ще більше дивує те, що лежить за цими фінансовими махінаціями – світ страшної убогості й нерівності, посилюється спотвореннями у розподілі доходів та рішеннях про державні видатки, на які впливає корупція”, – розповідає керівник Департаменту управління з підтримки світобудівництва ООН Патрік Кеулерс.

Він також посилається на дані аналітиків Oxfam International, які підтверджують, що африканські країни щорічно втрачають близько $14 млрд. через ухиляння від сплати податків. За словами Кеулерса, ці гроші мали б піти на охорону здоров’я, аби врятувати життя 4 млн дітей, або на освіту, щоб кожна дитина в Африці мала можливість навчатися.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням Фонду “Демократичні ініціативи”, майже половина українців вважає корупцію найбільшою проблемою в країні. Найчастіше українці дають хабарі в медичних закладах.

Дослідження корупції серед українців. Джерело: Фонд “Демократичні ініціативи”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ