Без емігрантів США може втратити лідерство у розробці штучного інтелекту

0
2518

Політика обмеження імміграції Сполучених Штатів та недостатнє інвестування у штучний інтелект може принести для США програш у гонці із Китаєм. Про це пише видання Futurism із посиланням на керівника компанії Alphabet Еріка Шмідта.

Очільник материнської компанії Google заявляє, що протягом наступних п’яти років, поки США лідируватиме у галузі штучного інтелекту, у Китаю є всі шанси випередити Америку. “Повірте мені, ці китайці – хороші люди. Вони планують використовувати технологію штучного інтелекту для комерційних та військових цілей з усіма можливими наслідками”, – додав Ерік Шмідт.

Він сказав, що Китай уже обігнав США у галузі досліджень. Генеральний директор Alphabet вважає, що міграційна політика Штатів послаблює позиції країни на цьому полі.

“По всьому світу є багато прекрасних людей, яких ми не можемо впустити до країни. Що б ви обрали: аби вони розробляли штучний інтелект тут [у Сполучених штатах – прим. ред.] чи деінде? – розповідає Шмідт. – В Ірані працюють найкращі комп’ютерні розробники у світі, і я хотів, би аби вони працювали тут. Чесно кажучи, я б навіть узяв їх працювати у Alphabet та Google!”

Прибуток від галузі штучного інтелекту та його частка у ВВП різних країн світу. Джерело: pwc.com

Ерік Шмідт зауважив, що сьогодні США як держава повинні “діяти злагоджено”. При цьому, це не означає лише регуляторні функції уряду, що на його думку означає втручання у роботу приватних компаній. Шмідт каже, що Штатам потрібно створити чітку національну стратегію для приватних установ по розробці ШІ. Він закликав до чіткого прийняття рішень. “Хіба не ми винайшли штучний інтелект? Хіба не ми збиралися використовувати цю технологію для покращення Америки?” – говорить він.

Зауважимо, що у липні цього року Китай випустив стратегію розвитку галузі штучного інтелекту, яка дозволить країні стати лідером цієї сфери вже до кінця 2030 року. Однією з важливих частин стратегії став пункт про інтелектуальну власність. Відповідно до нього, політика інформаційного протекціонізму Китаю буде зберігати в секреті революційні розробки країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ