Авіаперельоти роблять людей більш емоційними – дослідження

0
2625

Лондонський аеропорт Ґатсі провів дослідження, результати якого показали, що під час перегляду фільмів у літаку пасажири стають більш сентиментальними. У результаті опитування виявилося, що 15% чоловіків та 6% жінок були більш розчулені під час перегляду фільму  в літаку, аніж в інший час. Про це повідомило агентство BBC Україна.

“Ми довели, що тиск, еквівалентний висоті 1,8-2,4 км, може впливати на емоційний стан людини”, – зазначає Стівен Легг, професор ергономіки з Університету Мессі в Новій Зеландії, який вивчає вплив легкої гіпоксії на організм людини.

Професор пояснює пласкивість пасажирів під час перегляду фільму в літаку тим, що під час перельоту шкіра людини втрачає до 37% вологи. Таке зневоднення організму може викликати подразнення сльозових залоз, навіть якщо втрата вологи є незначною.

У деяких дослідженнях, навпаки, стверджують, що перебування у повітрі робить людину щасливішою. Професор кіно- та медіазнавства з Вашингтонського університету Стівен Ґренинг стверджує, що сльози у пасажирів з’являються саме через радість. Він каже, що фільм розвіює нудьгу авіаперльоту, а інтимні умови перегляду з маленького екрану та в навушниках дозволяють нам віддатися своїм почуттям, і отже, ми плачемо не від туги, а від радості та розради.

А от дослідження вчених Кельнського університету показало, що авіаперельоти погано впливають на нашу імунну систему. Керівник дослідження Йохен Хінкельбайн стверджує, що саме це може вплинути на емоційність пасажирів, адже, як відомо, побічним ефектом від послаблення імунітету часто буває депресія.

“Навіть на вакцину наш організм може відреагувати погіршенням настрою, яке триватиме до двох діб, – зазначає Ед Балмор, завідуючий кафедрою психіатрії у Кембриджському університеті, який вивчає вплив розладів імунної системи на психічний стан людини. – Цілком можливо, що 12-годинний переліт на інший бік світу може мати такий самий ефект”.

Тим часом деякі авіакомпанії уже почали попереджати своїх пасажирів, що перегляд кінофільмів на борту може вплинути на їхній емоційний стан.

Ще одне дослідження, проведене на замовлення авіакомпанії Lufthansa, показало, що пряні аромати в томатному соусі смакують краще під час польоту. Сухе повітря знижує гостроту нашого нюху, в результаті чого їжа стає більш прісною на смак. Саме тому авіалінії зазвичай додають у свої страви більше спецій та солі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ