Airbus, Rolls-Royce та Siemens хочуть створити спільний електролітак

0
2377

Проект має назву “E–Fan X” і передбачає заміну звичайних газових турбін на електромотори потужністю по 2 МВт. Про це повідомляє видання Futurism.

Головний інженер компанії Airbus Пол Єременко пояснив, що спільний проект трьох компаній є нічим іншим, як логічною кульмінацією багаторічної роботи над електричними літаками.

“Проект “E–Fan X” – це важливий крок для досягнення нашої цілі перетворити перельоти електролітаками на реальність у найближчому майбутньому,” – розповідає Єременко.

“Уроки, які ми вивчили з довгої історії електричних перельотів, прокладуть шлях до створення гібридного однорядного комерційного літака, який буде безпечним, ефективним та рентабельним для компаній. Ми вважаємо, що гібридний двигун – це майбутнє авіації”, – додає він.

Схема майбутнього проекту електролітака. Джерело: Airbus.

Кожна з трьох компаній буде задіяна в окремому етапі створення електролітака. Airbus контролюватиме загальну інтеграцію літака, яка включає контроль над гібридним двигуном та управління польотами. Rolls-Royce забезпечить літак турбодвигунами потужністю по 2МВт, а Siemens замінить турбіни на двомегаватні мотори та встановить загальний контроль за електроенергією в літаку.

“E–Fan X дозволяє нам спиратися на низку електричних експертиз, аби зробити революційний прорив у перельотах та зустріти третє покоління авіації”, – каже головний інженер компанії Rolls-Royce. Він зазначив, що проект – неймовірна можливість для компанії постати на ринку як виробник найпотужніших у світі генераторів для літаків.

Airbus, Rolls-Royce та Siemens очікують, що перше тестування електролітака відбудеться вже у 2020 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ