Дайджест українських подій за тиждень

0
1209

🚀 Під Києвом висадили 100 тис. дерев, що дозволило активістам поставити новий український рекорд. Це відбулося на території Боярського лісництва. Дерева посадили на 17 локаціях, загальна площа насаджень − 14,8 гектара. На кожній локації працювало до 50 волонтерів. Новий національний рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.

🚀 У зв’язку з карантином Одеський театр музичної комедії вирішив показувати вистави у соцмережах. В інтернеті транслюватимуть найуспішніші спектаклі за останні роки. Вони вже не входять до репертуару театру, але є у записі.

– Перший спектакль був “Дон Сезар же Базан” 2006 року, спектаклі плануємо показувати через день і сьогодні вирішили, що будемо показувати у вихідні дні, суботу та неділю”, – розповіла менеджерка Одеського академічного театру музичної комедії Настасья Карадимова

Глядачі обирають виставу шляхом відкритого голосування. Онлайн-покази безкоштовні, проте подивитися їх можна лише під час трансляції.

🚀 15-річний одесит Михайло Чумаченко винайшов світлодіодну інтерактивну маску. І ні, вона не захищає від інфекцій.

Маска нагадує обличчя робота, на її поверхні можна демонструвати зображення та виводити текст. Управляється пристрій за допомогою мобільного телефону. Хлопець стверджує, що винахід може знадобитися діджеям та аніматорам.

Михайло вже знайшов іноземних інвесторів і запустив маски в продаж. Зараз пристрій купують і за кордоном.

🚀 В Україні розробили тест для виявлення коронавірусу.
Розробка належить інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

Його представники створили лабораторний варіант патентоспроможної оригінальної “платформи” тест-системи для діагностики китайського коронавірусу SARS-CoV-2, яку дуже швидко можна пристосовувати до нових мутацій вірусу, повідомляє прес-служба інституту.

Нещодавно тест-система успішно пройшла тестування на ДНК із зразків виділених у пацієнтів з підозрою на інфекцію зазначеного вірусу, яких тестували в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.Зараз же тест-система пройшла реєстрацію в Україні і в разі відповідного фінансування готова до випуску на базі Інституту.

🚀 Київський кінотеатр «Жовтень»  увійшов до переліку найкращих європейських артхаусних кінотеатрів за версією путівника для мандрівників Spotted by Locals.

«Коли ви відвідали всі музеї, і грошей небагато, піти у кінотеатр буде чудовою ідеєю. Стара класику в маленьких кімнатах артхаусних кінотеатрів не забирає багато грошей, але дає чудовий кінематографічний досвід», − розповідають у путівнику.

До списку потрапило 59 європейських кінозалів. «Жовтень» − єдиний український кінотеатр у переліку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ