Україна і Казахстан домовилися про співпрацю по чотирьом напрямкам в сфері атомної енергетики. Про це  міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

“По-перше, Україна розгляне можливість участі в будівництві заводу з виробництва ТВЕЛ в Казахстані. По-друге, Казахстан готовий створити з нами спільне підприємство з видобутку уранової руди в своїй країні”, – заявив Насалик.

Міністр зазначив, що собівартість уранової руди в Казахстані становить близько 30 доларів за тонну, а в Україні – 129 доларів.

“А ми купуємо півтори тисячі тонн. Вигода очевидна”, – підкреслив глава Міненерго.

Крім того, за його словами, Казахстан висловив готовність поділитися з Україною своїми технологіями вилуговування (видобуток руди і мінералів за допомогою хімічних розчинників, через свердловини, пробурені в поклад, – ред.), які  на данний момент є одними з найпрогресивніших у світі.

“На зустрічі Казахстан підтвердив готовність розвивати видобуток в Україні не шахтним методом, а методом вилуговування поверхні”, – зазначив Насалик.

Ще один напрямок співпраці – закупівля Казахстаном української іонообмінної смоли (використовується при обробці радіоактивних стоків, очищення води, що охолоджує реакторів і фільтрів змішаної дії, – ред.) в обсязі близько 700 тонн.

“17-18 вересня в Україну приїдуть представники” Казатомпрома “і ми будемо укладати відповідний меморандум. А потім відбудеться зустріч двох президентів, і швидше за все, меморандум перейде в державні зобов’язання двох сторін”, – анонсував міністр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ