Угода про вільну торгівлю з Канадою може бути ратифікована до кінця року

0
2050

Парламент Канади і Верховна рада України планують завершити процес ратифікації угоди про зону вільної торгівлі до кінця поточного року.

Про це заявив посол України в Канаді Андрій Шевченко під час спілкування з журналістами в Києві, повідомляє “Європейська правда”.

За словами посла, домовленість про це була досягнута під час контактів парламентів України і Канади.

“Є домовленість про швидкої ратифікації на рівні голови Верховної Ради Андрія Парубія, а також з парламентом Канади на рівні” групи дружби “Україна-Канада”, – розповів він.

630_360_1464680269-2741-foto-maksim-nalivajko-ukrinform

Дипломат зазначив, що процес не завершиться лише парламентськими голосуваннями, оскільки Київ зацікавлений прийти до повного застосування угоди.

“Думаю, у нас є всі підстави очікувати завершення ратифікації вже в цьому році і далі – швидко рухатися до імплементації, до підзаконним актам, щоб ця угода не залишилося на папері, а почала реально працювати”, – заявив посол.

Нагадуємо, що 11 липня Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі. Документ був підписаний в рамках візиту прем’єр-міністра Канади до України.

“Угода буде діяти негайно, але імплементуватиметься буде протягом семи років. За 7 років ми на 99% ліквідуємо будь-які митні обмеження щодо доступу на ринки країн Канади і України відповідно. Є спеціальні умови щодо лібералізації в аграрному секторі, але там теж будуть введені тарифні угоди з доступу на ринок Канади і України, причому ринок України захищений більше. В даному випадку ми використовуємо той же принцип, що і під час поглибленої і всеосяжної ЗВТ з ЄС, – асиметричність “, – заявив Порошенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ