Дуже часто так трапляється, що, придбавши нові техніку та електроніку, через деякий час ми розуміємо, що час їх експлуатації виявився меньшим, ніж ми очікували під час купівлі. Від таких прикрих ситуацій жоден не застрахований та може статися з будь-яким потенційним покупцем. Що робити у таких випадках, адже придбаний нами товар вже не підлягає гарантійному обслуговуванню через розумно встановлений продавцем чи виробником срок гарантії. ЗМІ неодноразово викривали деякі компаніі, які навмисно використовують бізнес модель за принципом “спланованого застаріння” для того, щоб покупцям було легше купити нову річ компінії, замість того щоб відремонтувати стару, а також заохочує людей до консьюмеризму.

18 серпня у Франції вступив у силу постанова про “запобігання спланованого застаріння побутової техніки та електроніки”, яка була прийнята ще в березні цього року. Постанова має захистити споживачів побутової техніки та електроніки від недобросовісних виробників. А також зобов’язує виробників надавати покупцям вичерпну інформацію про термін служби і можливості ремонту виробів, які вони придбали.

Для забезпечення «запланованого застарівання» виробники вдаються до різних трюків. Це може бути такий пристрій приладу, що через вихід з ладу будь-якої деталі доводиться міняти його цілком, несумісність нових версій Програмного Забезпечення зі старими електронними пристроями або випуск нових аксесуарів, несумісних зі старою продукцією.

Тепер же, згідно з новим законом, виробники будуть зобов’язані вказувати правдиві дані про те, як довго зможе пропрацювати та чи інша техніка (телевізор, телефон, холодильник), і протягом якого терміну споживачам будуть доступні запасні частини для неї. Порушникам загрожує штраф в € 300000 або тюремне ув’язнення до двох років.

Також, вже у наступному році у Франції набере чиності ще більш жорсткий закон, який забов’яже виробників забезпечувати безкоштовний ремонт або заміну техніки протягом двох років з моменту покупки.

Ці закони були прийняті в рамках великої європейської програми під назвою «енергетичний поворот». Вперше про цю ідею заговорили в Німеччині. Суть програми в тому, що європейські країни беруть курс на поступову відмову від вуглеводневої і ядерної енергетики і майже повний перехід її на поновлювані джерела.

В рамках даної концепції до 2025 року планується збільшити частку електроенергії, що отримується з альтернативних джерел, до 40-45%, а до 2035 року – до 55-60%. Вважається, що зменшення штучно підтримуваного попиту на нову техніку і електроніку зменшить потребу в енергоресурсах, навантаження на гаманці покупців, і шкідливі для навколишнього середовища відходи.

Джерело: geektimes

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ