Все і ще трошки про екологічно чисту упаковку від українського виробника

0
3318

Все більше в світі населення турбується про збереження довкілля, відмовляючись від традиційних поліетиленових та пластикових упаковок. На заміну старим екологічно небезпечним пакуночкам та коробкам виробники пропонують упаковку із натуральних матеріалів.

Засновник української компанії «Ecopack Gifts», яка виробляє подарункові коробочки та упаковки із шпону (тонких листів деревини), Ярослав Жарський розповів Community, яку саме продукцію можуть знайти на ринку українські споживачі, що переймаються питаннями екології.

— Звідки у Вас з’явилася ідея створення еко упаковок?

— У 2015 році одна моя знайома, що є засновницею благодійного фонду, вирішила влаштувати благодійний захід. У неї виникла ідея, що діти можуть створювати невеличкі саморобки, які б продавалися через фонд, а отримані кошти пішли б на допомогу дитячим будинкам. Саме так я почав шукати те, у що взагалі можна пакувати подарунки.

Наші еко пакунки можна назвати і практичним, і творчим предметом. В них можливо зберігати кондитерські вироби, чаї або спеції, розфарбувати, прикрашати і зробити оригінальний подарунок. Я, коли йду в гості, майже завжди беру таку коробочку з солодощами чи горішками. Виглядає дуже гарно та оригінально.

— Чому Ви зупинилися саме на коробочках із шпону?

— Це екологічно чистий і до того ж доволі дешевий матеріал. Упаковки зі шпону значно дешевші за картонні. Якщо велика картонна коробка коштує в середньому 100-150 грн, то наша продукція в середньому коштує вдвічі, а інколи і втричі дешевше. Упаковка із деревини не потребує особливих способів переробки та утилізації.

— Що, на Вашу думку, виділяє коробки з деревини з-поміж інших пакунків?

— Окрім того, що я вже сказав, їх перевага це, безсумнівно, естетичність. Погодьтеся, усім приємно тримати в руках щось текстурне, натуральне. Наприклад, моя дружина тримає у цих коробочках кухонні прибори, косметику та прикраси.

— Хто є основними споживачами вашої продукції?

— По-перше, це люди, які дбають про довкілля та екологію. Магазини hand-made,  подарунків та аксесуарів. Майстри які виробляють екологічні чисті продукти, просто не можуть пакувати їх у поліетилен чи пластик. Тут у нагоді приходять наші еко упаковки.

— В який час ваша продукція користується найбільшим попитом?

— Піки продажів припадають, звичайно, на свята. Ось скоро Новий рік, і вже  розпочалася активна робота.

— Чи багато у Вас конкурентів? 

— Цей ринок поки не дуже насичений, тому конкурентів не багато. Ринок росте помірно, без особливих ривків. Можливо, так ми колись і наблизимося до відповідального споживання у світі.

— Відомо, що деякі породи деревини містять небезпечні смоли, які можуть нашкодити здоров’ю. Як ви вибираєте сировину для своїх виробів?

— Для своїх еко упаковок ми вибираємо види деревини, які не містять смол. Ми багато експериментували із сировиною, але зупинилися на букові. З дуба, наприклад, незручно робити такі тонкі вироби. Деякі породи дерев можуть утворювати засічки і чіплятися на одяг, ранити людей. А бук виявився поки що найкращою деревиною

— Чи потрібно зберігати коробочку в якихось особливих умовах, аби вона прослужила довше?

— Для зберігання упаковок не потрібно ніяких особливих умов: сухого приміщення буде цілком достатньо.

“Творчий підхід допоможе вигідно продемонструвати переваги товару і залучити покупців, стурбованих екологічною ситуацією. «Ecopack Gifts – подаруйте емоції»”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ