«Залишаємось на місцях та працюємо!»: дайджест подій за тиждень.

0
1169

🌿 Журналістом року за версією премії імені Георгія Гонгадзе став Павло Казарін – ведучий політичного ток-шоу «Зворотний відлік» на суспільному телебаченні UA: Перший, журналіст українського бюро «Радіо „Свобода“» та блогер «24 каналу».

– Ми живемо у реальності, коли за нашу свідомість борються всі, і цю різницю між реальністю та уявою людей про реальність намагаються збільшувати як окремі “фріки”, як окремі політики, так навіть і цілі держави. У нас насправді є багато приводів, щоб програти, але я не бачу жодного приводу для того, щоб складати зброю. Тому що перемагати, коли ти є у більшості, це дуже легка справа, а перемагати, коли ти є таким «андердогом», можливо, це і є справжнє діло, якому ти можеш присвятити своє життя. Дезертувати не будемо саме тому, що це було б нечесно та нечемно по відношенню до людини, ім’я якої носить ця премія. Саме тому залишаємось на місцях та працюємо!, – зазначив Казарін у промові.

Окрім Павла Казаріна, до списку фіналістів Премії-2020 увійшов засновник YouTube-каналу «Телебачення Торонто» і автор програми «#@)₴?$0» Роман Вінтонів (він же Майкл Щур) та засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

🌿 Компанія Google привітала українців із днем вишиванки.
21 травня українці відзначали національне свято – день вишиванки, і до привітань приєдналася найпопулярніша пошукова система світу Google. Вони стилізували логотип компанії під національний колорит. Зобразили там дівчинку у вишитій сорочці, що біжить полем між квітами. Свято традиційно відзначається 3-го четверга травня.

🌿 Шість українських ВНЗ увійшли до топ-1000 університетів світу.
Це результати щорічного рейтингу The QS World University Rankings. Вони оцінюють навчальні заклади за такими показниками як: репутація, цитованість наукових публікацій представників університету, співвідношення кількості викладачів і студентів, ставлення роботодавців до випускників, відносна чисельність іноземних викладачів і студентів.
Цьогоріч найкращими ВНЗ України вони визнали Харківський університет ім. Каразіна (491 місце) Київський університет ім. Шевченка – (541-550), Харківський політех (651-700), Київський політех ім. Сікорського (701-750) Сумський державний університет (701-750) Львівська політехніка (751-800). Найкращими ж світовими університетами назвали Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет, Гарвардський університет, Оксфордський університет та Каліфорнійський технологічний інститут відповідно.

🌿 Apple та Google відстежуватимуть хворих на COVID-19 за допомогою смартфонів.
Технологія відстежуватиме, якщо дві людини довгий час знаходилися поруч або в одному приміщені. Коли в одного з них виявлять коронавірус, то іншому прийде повідомлення із проханням самоізолюватися та пройти тест на COVID-19.
Контакти відстежуватимуться за допомогою Bluetooth. Представники Apple та Google зберігатимуть у секреті місцеперебування пристроїв, а телефони матимуть анонімні ID-коди.

🌿 Український фільм отримав 2 головні нагороди міжнародного фестивалю.
Стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» перемогла на XVII Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини «Докудейс ЮА», у якому брали участь 66 фільмів із 32 країн. Цьогоріч захід вперше проводився онлайн.
Фільм розповідає про містечко Красногорівка, що під Донецьком. Головна героїня – 36-річна жінка із двома дітьми. Вона намагається відволікти малечу від війни та постійних вибухів, тому пропонує їм знімати аматорське кіно.
— Наша історія про невидимих для світу «маленьких людей», — розповідає режисерка Ірина Цілик. — Вони попри обставини, борються за нормальне існування. Кіно допомагає героям по-іншому проживати травму війни.
Стрічка отримала головну нагороду в обох конкурсних програмах фестивалю – міжнародному та національному.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ