«Усі плани та дії повинні бути зумовлені глобальною метою» – Олексій Бабич, генеральний директор компанії ДІЛА

0
3699

Приватним медичним лабораторіям доводиться конкурувати не тільки між собою, але й з державними установами. Клієнти повинні розуміти, що вони платять за точні результати лабораторних досліджень, відсутність черг, щоб усе було швидко та гігієнічно. Одна з таких компаній – медична лабораторія ДІЛА, яка функціонує вже 22-й рік. За цей час компанія відкрила понад 100 відділень у 13 областях України. А управляє цим гігантом медичної індустрії – герой нашого інтерв’ю, генеральний директор Олексій Бабич.

  • Яка головна соціальна місія ДІЛА на сьогодні?

Насамперед – пропаганда профілактики і своєчасної діагностики захворювань, особливо соціально-небезпечних, таких як кір, дифтерія, та інші. Зараз ми стоїмо на порозі можливої епідемії  дифтерії, тому активно займаємося освітніми та інформаційними кампаніями з цього приводу на нашому порталі і в соцмережах, щоб люди знали, як їх діагностувати. І щоб усвідомлювали необхідність вакцинації. Решта ж нашої активності на сьогодні спрямована на лікарське співтовариство. У вищих навчальних закладах багато чому не вчать і далеко не всі фахівці знаходять час читати професійну літературу. Тому головна наша соціальна функція – це освіта лікарів у напрямку лабораторної діагностики. Що кому призначати, як інтерпретувати результати, щоб пацієнт не робив зайвих досліджень.

  • Які останні новинки вашої лабораторії?

Є така речовина, як біотин. Вона входить в комплекси різних вітамінних добавок, які зараз модно приймати. Доведено, що її концентрація в крові може змінювати точність лабораторного дослідження. Колись американські вчені це виявили, а сучасні виробники стали вводити методики, при яких біотин у крові не спотворює результатів. Саме ці методики з’явилися і в нашій лабораторії.

Ще – діагностика коклюшу. Це небезпечне сезонне захворювання і, на жаль, ми маємо величезний 10-річний провал у його вакцинації.  Існує приголомшлива радянська статистика 30-річної давнини. Тоді до ВНЗ вступали безкоштовно і, як правило, чесно, за середнім балом. Діти, які пережили втрату свідомості від нападу коклюшу, не могли вступити в інститути та університети. Настільки ця гіпоксія діяла на клітини мозку та інтелект. Зараз же почалися якісь дивні антивакцинальні кампанії, люди слухають екстрасенсів, шаманів, астрологів, бабусь біля під’їзду. Через аферистів перестали вакцинувати дітей.

Також ми ввели замкнутий алгоритм діагностики ВІЛ-інфекцій – повний цикл з триразовим підтвердженням.

  • У вашому бізнесі особливо важлива емоційна складова. Як зробити так, щоб клієнту було максимально комфортно?

Будь-яке звернення до лікаря, особливо за діагностикою, має негативну мотивацію. Емоційних покупок лабораторних досліджень не роблять. Як в супермаркеті, коли захотілося чогось смачного, наприклад. Йдуть до нас вже свідомо, скажімо так, не завжди в гарному настрої. Їдуть голодними, натщесерце. З тривогою, що не дай Боже що-небудь знайдуть. Це стрес. Плюс – наші процедури інвазивні, а це значить, що вони викликають болісні відчуття. Тому доводиться вкладати гроші та зусилля у створення комфортного середовища. В затишне приміщення, в усміхнений персонал, підготовлений до комунікації з клієнтом. Не менш важливо зробити процедури максимально безболісними, використовувати тонкі голочки. Створити атмосферу турботи і підтримки. І головне – намагатися робити так, щоб пацієнт довго не знаходився в стінах медичного закладу.

Також ми стараємося наблизити наші кабінети, зробити більш доступними в географічному плані, щоб клієнту не доводилося по кілька разів повертатися в лабораторію. Тому ми створили можливість спостерігати за процесом за допомогою мобільного додатку.

  • Для працівників медичної сфери особливо важливо усвідомлювати свою місію. Як ви підтримуєте командний дух і необхідний настрій?

Усі плани та дії повинні бути зумовлені ​​глобальною метою. Це внутрішня робота компанії ДІЛА по управлінню персоналом. Ми доносимо місію і цінності з першого дня.

Звісно ж, надихають спільні заходи – івенти, тімбілдинги. Попри те, що ми географічно розкидані по всій Україні, на загальні святкування збираємося усі разом. Це приблизно випадає на день медичного працівника. Багато наших співробітників ходили на Говерлу, обов’язково з прапором. Відвідали міжнародний профорієнтаційний проект «Місто професій» –  підкріпили командний дух. Неймовірно приємно бачити, як одні співробітники у свій вихідний день допомагають соціально-важливій справі, а їхні колеги приводять туди дітей.

Ми завжди комунікуємо з лікарями і підтримуємо їх у діагностичному пошуку. Допомагаємо, консультуємо. У нас є гаряча лінія для медиків, коли їм щось незрозуміло, чи лікар має справу з випадком, який вимагає консалтингу.

  • Як відстежувати тенденції та інновації, щоб вести сучасний бізнес?

У нас є спеціальний відділ, який займається моніторингом нових тенденцій. Його співробітники відвідують практично всі значущі європейські конвенції, читають багато літератури. Лікарське товариство досить тісне, тому з’їзди – це основний ресурс інформації. Інновації вводяться тоді, коли ми розуміємо їхню необхідність та потенційний попит. Інакше навіщо вони потрібні?

  • Як це – конкурувати не тільки з приватними клініками, але і державними установами? Що ви їм протиставляєте?

Про колег говорю або добре, або нічого. Ми прагнемо до максимальної якості – робимо правильні чутливі дослідження, використовуємо специфічні технології, які дають максимальну точність. Ми завжди намагаємося бути етичними і стосовно клієнтів, і стосовно колег. Роби краще за всіх і визнання буде. Ще говори, що ти краще за всіх. Але ніколи не кажи, що хтось робить гірше.

  • Останнім часом громадськість особливо стурбована екологічною ситуацією – забрудненням повітря, світового океану, глобальним потеплінням. Які хвороби розвиваються на цьому фоні?

Головні бичі сучасності – це захворювання легенів, пов’язані з екологією, і алергічні захворювання. Це справжня епідемія у промислово розвинених країнах.  Більшість інших проблем вирішуються здоровим способом життя і фізичними вправами. Я порекомендував би робити аеробні навантаження, займатися ходьбою і намагатися якомога активніше жити. А чоловікам ще роботу з великими вагами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ