Українські підсумки кіно-року

0
1395
Віра Климковецька у фільмі "Наші котики". Фото: bbc.ua

У 2020-му кінотеатри працювали з обмеженнями, а гучні стрічки не притримували до кращих часів. Не зважаючи на це, в українському кіно з’явилося декілька однозначних хітів. Їх можна подивитися вдома, не ризикуючи захворіти. Підбиваємо підсумки 2020 кіно-року.

 

«Наші котики».

Режисер – Володимир Тихий.

Творці фільму характеризують його так: «патріотична неполіткоректна комедія». Вона з гумором розповідає про те, що зазвичай викликає тільки жах – війну на сході України. За сюжетом, у 2014 році в зону АТО відправляються четверо бійців: актор, продавець квітів, футбольний тренер та інженер. Потім до них приєднується ще й журналістка. Ніхто з бійців нічого не знає про війну, але вдається дати відсіч ворогу. За основу взяті реальні події.

 

«Номери».

Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв.

Антиутопія про суспільство, у якому ніхто не має імен. Лише номери. Підпорядковуються ж люди-числи верховному правителю – Нулю. Живуть вони за суворими правилами, які ніхто не вирішується порушити. Та одного дня з’являється новий мешканець, що стає першим революціонером. Тепер усі хочуть мати права, імена, можливість обирати власний шлях.

 

«Віддана».

Христина Сиволап.

Історична мелодрама по роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Розповідає про доктора, який втратив у пожежі дружину, але зміг врятувати двох дівчаток – свою доньку та доньку хатніх робітників. Чоловік виховує дітей разом. Коли ж дівчатка виростають, вони не можуть відповісти собі на просте запитання: ким вони приходяться одна одній? Сестрами? Подругами? Служницею та господинею?

Кадр з фільму “Віддана”. Фото: bbc.ua

«Атлантида».

Валентин Васянович.

Альтернативна історія про Україну 2025 року, що перемогла у війні з Росією та відновила контроль над Донецькою та Луганською областями. Тепер ця земля спустошена,  нежива. У такій атмосфері намагається знайти себе Сергій, ветеран війни. Він втратив друга, а рідне місто перетворилося на руїни. Побороти посттравматичний синдром йому допомагає волотерка Катя, з якою у Сергія виникає кохання.

Кадр з фільму “Атлантида”. Фото: the-village.com.ua

«Земля блакитна, ніби апельсин»

Ірина Цілик.

Документалка про будні дружньої родини – чотирьох дітей та їхньої мами Ганни. Вони знімають аматорські фільми, грають на музичних інструментах, гуляють, сміються. Але не все так просто. Ця сім’я живе у прифронтовій зоні – Красногорівці. Там вже шість років не припиняються бойові дії.

 

Бонус:

Серіал «Спіймати Кайдаша».

Олександр Тіменко.

Хроніка новітньої української історії, що демонструється на прикладі однієї родини та нагадує сюжет повісті «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького. На відміну від оригіналу, події серіалу розгортаються з 2005 по 2014 роки, а не у 1860-ті. Головне у ньому – відносини між поколіннями та конфлікти у родині на політичному ґрунті. Членів сім’ї розділяє ставлення до Революції Гідності. Один з синів Кайдашів пішов добровольцем на війну проти російської агресії. Інший же підтримав Росію.

Кадр з фільму “Спіймати Кайдаша”. Фото: ua.kinorium.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ