Українське документальне кіно презентують на фестивалі у Лейпцигу

0
2753

Третій каталог вітчизняної документалістики представлять на європейському фестивалі DOC Leipzig 2 листопада. До збірника увійшло близько 60 українських проектів, 3 з яких уже є самостійними учасниками фестивалю.

Про це заявили розробники каталогу – керівники Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays Геннадій Кофман та Вікторія Лещенко під час презентації збірника для українських глядачів.

“Каталог англомовний і допомагає промотувати актуальне українське документальне кіно на кінофестивалях. Він містить інформацію про завершені проекти, а також ті, що перебувають у виробництві. Нині це близько 30 завершених фільмів і 30 проектів “in progress”, що набагато більше, ніж було 2015 року – 19 проектів – у першому каталозі. Це свідчить про те, що кіновиробництво в Україні набирає обертів”, – зауважила Лещенко.

Обкладинка третього видання Каталогу української документалістики

За словами розробників, презентація каталогу є дуже важливою для залучення міжнародних продюсерів та представників кінофондів, зацікавлених в українських фільмах. Вони зазначають, що кожне нове видання каталогу – це можливість для українських документальних фільмів потрапити на великі міжнародні фестивалі та в міжнародний прокат.

Зокрема, серед учасників цьогорічного фестивалю у Лейпцигу – українська документальна стрічка “Дельта” Геннадія Кофмана. Вона була представлена як проект “у розробці” ще у першому каталозі документалістики України. Залучившись німецькою підтримкою, режисери завершили фільм і тепер стрічка “Дельта” номінована на 4 нагороди фестивалю DOC Leipzig.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ