Україна 2020: позитивні підсумки року

0
2355
24-річний плавець Михайло Романчук з міста Рівне. Хлопець встановив європейський рекорд з плавання вільним стилем на 800 метрів. Фото: radiotrek.rv.ua

У 2020-му світ був на паузі, але новин від цього не ставало менше. Навпаки – ми сиділи вдома, постійно переглядали стрічки соцмереж, читали інформаційні портали. Ніби монітори та екрани гаджетів замінили нам вихід у реальність. Що ми згадаємо про цей рік? Як смертельний вірус, що ніби вирвався з фільму жахів, змусив сидіти нас по квартирах? Як Telegram та Zoom замінили спілкування з друзями?

Звісно. Але позитивні моменти все ж були, і ми пропонуємо зараз їх згадати.

🏋 Українця визнали найсильнішою людиною світу. Олексій Новіков переміг у міжнародному турнірі The World Strongest Man та встановив новий світовий рекорд: підняв штангу вагою 537,5 кг у вправі «станова тяга». До цього титул головного силача планети вже належав українцеві Василю Вірастюку, але Новіков виявився наймолодшим спортсменом, який виборов це звання. На момент перемогу йому було усього 24 роки.

🦠 Учені Інституту фізики НАН України створили антисептик широкого спектра на основі метал-водо-полімерного нанокомпозиту. Це дозволяє рідині не тільки лікувати рани та опіки, а й захищати від бактеріальних інфекцій. Інноваційність продукту полягає у тому, що бактерії та віруси не можуть пристосуватися до наносрібла, що вигідно відрізняє новий антисептик від класичних, на основі антибіотиків.

🎥 Український фільм отримав нагороду одного з найпрестижніших світових кінофестивалів – Венеційського. Стрічка Наталки Ворожбит «Погані дороги» удостоїлася звання «Найбільш інноваційний фільм» у програмі «Міжнародний тиждень кінокритики». Розповідає про мешканців Донбасу, що знаходяться по різні сторони лінії розмежування. Сценарій створювали на основі реальних історій.

🏙️ Проєкт «Kyiv not Kiev» торкнувся і англомовних версій найпопулярніших інтернет-порталів. Кампанія, метою якої є канонічне написання назви столиці України, за 2020 рік здобула ряд перемог, серед них – перейменування міста у Wikipedia та Facebook. Цей факт красномовно свідчить про те, що найавторитетніші джерела, на які опиралися ці сайти, також дотримуються написання Kyiv. Це сталося після 13 років обговорень, що зафіксовані у всесвітній енциклопедії.

🌊 Українець Михайло Романчук побив рекорд з плавання вільним стилем на 800 метрів. Для подолання дистанції спортсмену знадобилося 7 хвилин та 25,73 секунди, що на 3,5 секунд швидше попереднього тріумфатора. До цього найшвидшим європейським плавцем визнавали француза Янніка Аньєля у 2012-му.

📚 У 2020-му за кордоном переклали та видали більш ніж 120 українських книжок. Серед них – 12 у США, 12 у Польщі, 10 у Чехії, 9 у Німеччині, 8 у Болгарії та 7 у Китаї. Про це повідомляє портал «Читомо», тому з повним списком країн та видань можна ознайомитися у їхньому матеріалі. Лідерами серед українських письменників виявилися: Сергій Жадан (8 перекладів), Олег Сенцов (6), Софія Андрухович (4) та Оксана Забужко (3).

🇺🇦 Позитивно завершилася справа Віталія Марківа – українського військового, якого у 2017-му заарештували в Італії з підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського колеги Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу у травні 2014 року біля Слов’янська. Не зважаючи на відсутність реальних доказів, Марків провів за ґратами 3 роки, 4 місяці та 4 дні. Визволили його завдяки спільним зусиллям нашої громади в Італії, дипломатів та активістів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ