Спогади про Революцію гідності, відкриття Андріївської церкви та кріптовалюта: дайджест

0
3031
«Майдан. Пряма мова» . Фото: maidanmuseum.org/

Оприлюднили карту найпопулярніших сайтів по країнах.

Проєкт Maps on The Web створив мапу, де зобразив  інтернет-портали, які найчастіше відвідують представники різних держав. Результати показали, що улюбленою платформою українців стала всесвітня енциклопедія «Вікіпедія». У США – Amazon; у Китаї – TMall: у скандинавських країнах – Reddit.

Для створення карти використовувалися відкриті дані Alexa, що збирають інформацію про відвідуваність сайтів. У рейтингу не враховувалися Youtube, Facebook та пошукові системи.

фото: itc.ua

Вийшла книга спогадів про Революцію гідності.

Видання «Майдан. Пряма мова» вийшла з-під пера кандидатки філологічних наук Олени Чебанюк, – повідомляє Gazeta.ua. Воно складається з 28 інтерв’ю, що записувалися протягом 2014-2019 рр. Це розмови із активістами, волонтерами, представниками громадських об’єднань. Авторка вирішила не включати у книгу розмови із публічними особами.

До цього у Олени Чебанюк вже виходила книга «Майдан, як прообраз ідеального суспільства».

– Це метод вільної розмови. Ми його використовуємо. Звичайно, ми готуємося до інтерв’ю. Але цей підхід видається більш чесним. Для мене є поняття «рядові Майдану». Вони роблять історію. Для мене було важливо, щоб їхній голос прозвучав, – каже Чебанюк.

Українку визнали найкращою диригенткою світу.

Оксана Линів отримала нагороду Oper! Awards у номінації «Найкраща диригентка 2020 року». Це премія від німецьких критиків, що у 20-ти категоріях відзначають найяскравіші музичні колективи, оперні постановки та театральних митців, повідомляє Линів у Facebook.

Нагороду Линів отримала за постановку опери Бели Бартока «Замок Герцога Синя Борода» в Баварській державній опері.

Оксана Линів народилася у 1978 році в місті Броди, що під Львовом. Навчалася у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка та Дрезденській Вищій школі музики (Німеччина). Стала першою жінкою, яка  зайняла посаду головного диригента Опери та філармонійного оркестру міста Ґрац, Австрія. Влаштовує щорічний львівський фестиваль класичної музики LvivMozArt.

Оксана Линів. Фото: Werner Kmetitsch

Андріївську Церкву відкриють після 5-річної реставрації.

12 грудня проведуть онлайн-відкриття Андріївського собору, що у Києві. Останні п’ять років будівля перебувала у режимі перерви, бо проводилася детальна реставрація. За словами міністра культури Олександра Ткаченка, у храмі відреставрували весь живопис, ікони та іконостас. Почистили ліпнину й відшліфували підлогу. Замінили інженерні мережі, провели нові системи освітлення, опалення, подачі повітря. Про все це Ткаченко повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Відкриття випало на 320-річницю архітектора Андріївської Церкви Франческо Растреллі.

Андріївська Церква. Фото: mind.ua

Facebook запустить власну валюту

Кріптовалюта Facebook  почне працювати у січні 2021, матиме назву Libra. Про це повідомляє Financial Times. Під час запуску Libra з проєкту вийшли компанії PayPal, Mastercard і eBay.

Нагадуємо, що у корпорації Facebook були складні відносини з альтернативною валютою. Так, у 2018-му на платформі заборонили реклами кріптовалют, щоб уникнути шахрайства. Потім у 2020-му представники соцмережі планували випустити власні електронні гроші GlobalCoin, але не довели справу до кінця.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ