“Оскар”, Telegram та пам’ятник Шевченкові: дайджест

0
1822
Постер фільму "Стоп-Земля" / uatv.ua

✨ Стоп-Земля!

Фільм української режисерки потрапив до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю Generation 14plus, що відбудеться у березні цього року.  Стрічка «Стоп-Земля» розповідає про друзів-підлітків, які переживають найскладніший період дорослішання. Це інтимна автобіографічна історія самої постановниці Катерини Горностай. Вона вклала власні переживання у головну героїню картини – Машу. Основні ролі виконують непрофесійні актори-школярі.

В Україні прем’єра планується у другій половині 2021-го.

 

✨ Найпопулярніший застосунок планети.

Telegram став найскачуванішим неігровим мобільним додатком у світі, обігнавши навіть TikTok. Про це свідчить аналіз компанії Sensor Tower, заснований на даних App Store і Google Play.

Повідомляється, що застосунку допомогла феноменальна хвиля популярності у Індії та Індонезії, де і відбулася найбільша кількість встановлень. Загальна ж кількість завантажень сягнула 63 млн, що у 3,8 рази більше ніж у січні 2020-го.

«У чому наш секрет? Послідовність. Протягом останніх 7,5 років ми постійно захищали конфіденційність наших користувачів і регулярно вдосконалювали якість і набір функцій наших програм. Той, хто залишається вірним своїм цінностям і докладає цілеспрямованих зусиль протягом тривалого часу, обов’язково досягне успіху у своїй галузі. Це працює для будь-якої справи: спорту, ведення блогу, мистецтва, кодування, бізнесу чи навчання», – прокоментував засновник Telegram Павло Дуров.

 

✨ У Сербії відкрили пам’ятник Шевченкові

Скульптура Кобзаря з’явилися у сербському місті Новий Сад, за участі міської влади та посла України. Про це повідомляє сторінка «Балканський оглядач» у фейсбуці.
Пам’ятник створив скульптор Володимир Цисарик, а подарував українській громаді у Сербії – міський голова Львова, Андрій Садовий.
«Надзвичайно радий, що великий український поет, якого ми називаємо «пророком» стане ще одним символом, який пов’язує наші міста-партнери. Впевнений, що цей подарунок від громадян Львова громадянам Нового Саду стане стимулом для реалізації корисних ініціатив між нашими містами», – зазначив Садовий у своєму привітанні.
А ми пропонуємо прочитати інтерв’ю про довгу історію встановлення скульптури Шевченка у Казахстані, яке ми публікували у вересні 2019-го.
Фото: chytomo.com

 

✨ Нові жорсткі міри у Instagram.

Instagram-акаунти видалятимуть за мову ворожнечі у повідомленнях. Про це повідомили у компанії – якщо раніше модерація подібних висловлювань стосувалася лише сторінок користувачів, то зараз пошириться і на особисте листування. Насамперед це стосуватиметься розпалення ворожнечі на основі расової або релігійної ознаки.

 

✨ Оскару бути!

Американська кіноакадемія опублікувала шорт-лист номінантів на премію «Оскар-2021». Церемонія відбудеться 25 квітня в Каліфорнії в приміщенні Dolby Theater. Поки що відомі номінанти лише у дев’яти категоріях – “Найкращий документальний фільм”, “Найкраща документальна короткометражка”, “Найкращий міжнародний художній фільм”, “Найкращий грим і зачіски”, “Найкраща музика до фільму”, “Найкращий саундтрек”, “Найкращі візуальні ефекти”, “Найкраща анімаційна короткометражка” і “Найкраща ігрова короткометражка”.

Із повним шорт-листом можна ознайомитися за тут.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ