IKEA, Курган, вебки проти довкілля: дайджест подій за тиждень

0
1977
Репер Курган виступив у бібліотеці Вернадського. фото: https://slukh.media/

🎙 Репер зачитав у бібліотеці Вернадського, щоб звернути увагу на проблему.

Реп-виконавець Курган (Євген Володченко) взяв участь у проєкті Zmova від агенції kontrabass promo. Кампанія покликана допомагати старим київським культурним локаціям, які потребують фінансування та комунікаційної допомоги. Репер відомий своєю участю у гурті «Курган і Agregat». Подивитися можна тут.

– Враховуючи сучасні інформаційні процеси, навряд чи коли-небудь вдасться повернути самим приміщенням бібліотек таку ж популярність, як раніше. Але чому не зробити ці красиві історичні приміщення культурними осередками? Можливо, удасться почати саме з вернадки, – розповідає співавторка ідеї проєкту Катерина Войчук.

Сьогодні бібліотека Вернадського налічує приблизно 16 млн. книжок, які активно оцифровуються.

У рамках проєкту Zmova вже випускався музичний лайв гурту Hyphen Dash у Національному художньому музеї. Усього планується чотири відео.

 

🎙 Чого не вмикаєш вебку? Ти що – екоактивіст?

Американські вчені з Університету Пердью, Індіана, довели, що онлайн-конференції шкодять довкіллю сильніше, якщо юзери спілкуються із включеними камерами. За їхніми словами, вимкнення вебки дозволяє знизити викиди вуглекислого газу до 96%.

Юрій Марченко, редактор порталу platfor.ma, пожартував у FB про це так:

Раніше:

Не буду вмикати камеру, бо я в трєніках і їм нутеллу пальцями.

Зараз:

Не буду вмикати камеру, бо я рятую планету.

 

🎙 Проаналізували становище Києва.

Київ вперше потрапив до всесвітнього рейтингу Global cities у список «Глобальний індекс міст» та «Глобальний прогноз міст», на 89-е та 94-е відповідно. Це перелік важливих населених пунктів, що впливають на економічне становище світу. Аналізували за економічними та соціальними показниками.

5 перших позицій рейтингу “Глобального індексу” посіли наступні міста:
– Нью-Йорк, США;
– Лондон, Велика Британія;
– Париж, Франція;
– Токіо, Японія;
– Пекін, КНР;
– Вашингтон.

У рейтинг «Глобального прогнозу міст» з найкращими передумовами для відновлення економіки після епідемії Covid-19 та подальшого розвитку увійшли:
– Лондон, Велика Британія;
– Торонто, Канада;
– Сінгапур, Республіка Сінгапур;
– Токіо, Японія;
– Париж, Франція;
– Мюнхен, Німеччина.

🎙 Нарешті IKEA!

Популярна шведська компанія з продажу меблів IKEA відкриє перший магазин в Україні. Знаходитиметься у Києві ТРЦ Blockbuster Mall, відкриття пройде 1 лютого.

 

🎙 Кияни намагаються врятувати один з найдавніших кінотеатрів міста.

Кінотеатр «Екран», що знаходиться у столичному Святошинському районі, потребує термінової реконструкції. Про це киянин Ілля Бражко написав у петиції в міську раду. Він просить занести кінотеатр «Екран» до переліку пам’яток архітектури Києва та виділити кошти та провести тендер на капітальну реконструкцію. Ознайомитися можна тут.

Повідомляється, що «Екран» – один зі старіших кінотеатрів столиці, який було відкрито аж у 1911 році.  Функціонував до 2010-го, після чого його закрили. У 2018 році в приміщенні сталася пожежа.

Пожежа 2018 року у кінотеатрі “Екран”. Фото: the-village.com.ua

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ