Дискримінація, людина року та головні фільми: дайджест

0
3268
фото: time.com

Сила та надія: назвали головні кольори 2021 року.

Інститут кольору Pantone спрогнозував відтінки, що будуть актуальними наступного року. Ними виявилися Illuminating (яскраво-жовтий) та Ultimate Grey (сірий). Дослідники стверджують, що перший уособлює собою сонячну енергію, а другий міцні й надійні елементи, які забезпечують сильну основу.

Нагадуємо, що головним кольором 2020-го вони називали Classic Blue – класичний синій.

За що дискримінують в Україні?

Центр прав людини ZMINA провів дослідження – вони протягом 6–19 жовтня опитали 2002-х респондентів та прийшли до наступних висновків:

40,2% опитаних зазначають, що в Україні існує дискримінація за віком, 38% – за інвалідністю, 26,3% – за сексуальною орієнтацією, 25,9% – за станом здоров’я, 24,2% – за майновим станом, 22,5% – за статтю, 21,3% – за національністю.

6,5% респондентів сказали, що часто стикаються з проявами дискримінації, 26,5% – іноді, 53,5% сказали, що не стикалися з такими проявами.

 

Буде, що подивитися 🎬

Кінокритики американської газети The New York Times назвали найкращі фільми 2020-го. Як вони самі охрестили цей рік: «Кінозали були закриті. Фестивалі були віртуальними. Блокбастери були на зберіганні. Попри це, наші критики знайшли рясні та надихаючі ознаки кінематографічного життя в пандемії».

Перше місце посіла стрічка «Мартін Іден» режисера П’єтро Марчелло за романом Джека Лондона. Розповідає про моряка, що закохується у дівчину з вищого світу, а тому вирішує зайнятися самоосвітою та самовдосконаленням. Інші позиції далі по списку:

  1. «Сіті Гол», реж. Фредерік Вайзман.
  2. «Гунда», Віктор Косаровський.
  3. «Американська утопія», Спайк Лі.
  4. «Бакурау», Клебер Мендонса Філью, Жуліану Дорнелліс.
  5. «Перша корова», Келлі Райхардт.
  6. «Ніколи, рідко, інколи, завжди», Еліза Гіттман.
  7. «Колектив», Олександр Нанеу.
  8. «40-річна версія», Радга Бланк.
  9. «Дилда», Кантемир Балагов.

 

Honda презентує робота-поводиря для дітей.

Компанія Honda розробила мініатюрний пристрій Ropot, що допоможе дітям переходити дорогу. Його можна закріпити на пасок портфелю. Щоб активувати пристрій, необхідного ознайомити його із маршрутом – для цього досить пройти необхідним шляхом один раз. Так він запам’ятає сліпі зони та пішохідні переходи. Також робот вміє розпізнавати автівки, що рухаються, та повідомляти про це дитині.

фото: 24tv.ua

Журнал Time оголосив людину року.

Цього разу навіть двох – нового президента США Джо Байдена та віце-президентку його офісу Камалу Гарріс.

– За зміну американської історії, за демонстрацію того, що сила співчуття сильніша, аніж лють розділення, за те, що вони разом виступають за зцілення у скорботному світі, – написав головний редактор журнала Едвард Фельзенталь.

Він також відзначив, що у певний проміжок часу кожен президент США отримує це звання, але віце-президент його вдостоївся вперше.

фото: cnn.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ