Дайджест подій за тиждень: новий роман Софії Андрухович, мовний закон, смартфони замінять ключі від авто.

0
1099

🌿 Мистецький арсенал скасували, але Софія Андрухович влаштувала власний.

Письменниця Софія Андрухович презентувала книжку “Амадока” у зачиненому на карантин Арсеналі, що в Києві.
Роман розповідає про чоловіка, який втратив пам’ять у гарячій точці на сході України. Назва ж відсилає до озера Амадока, що розташоване на території сучасної України. Воно вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Письменниця задається питаннями – яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість?

Окрім письменниці у презентації взяла участь директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. Вони прогулялися порожнім приміщенням та поговорили про пандемію та повторюваність світової історії. Цю бесіду можна подивитися на Youtube.

Кадр з презентації. Софія Андрухович на фоні порожнього Арсеналу.

🌿 Телефон тепер заміняє і ключі від автівки.

Користувачі iPhone зможуть запустити двигун автомобіля за допомогою додатку.  Інтерфейс CarKey буде доступним в оновленні Apple iOS 13.4. Скористатися функцією можна наступним чином: користувач записує в iPhone віртуальний ключ від автомобіля через протокол NFC і зберігає його в додатку Wallet. Звідти ключ користувач передає іншому члену родини, скориставшись iMessage.

🌿 Вже й Google переймається тим, що українці вірять фейкам про коронавірус.

Компанія Google виділила українському МОЗ $550 тис. на пошукову кампанію інформації про епідемію в рамках офіційних джерел інформації. Повідомляється на сторінці міністерства у Facebook.

Це дозволить мешканцям України отримувати правдиві дані, актуальну інформацію, інструкції та рекомендації щодо коронавірусу, а також мінімізує користування неправдивими сайтами.

🌿 Все менше російської мови у наших школах.

Набув чинності закон, який обмежує навчання у школах іноземними мовами, у тому числі і російською. Він передбачає три моделі вивчення української:

  • Корінні народи, що живуть не у рідному мовному середовищі, будуть навчатися рідною поряд із ґрунтовним вивченням української. Цей аспект насамперед стосується кримських татар.
  • Національні меншини, які говорять мовами ЄС вивчатимуть як рідну, так і державну. У 5-му класі не менш як 20% річного обсягу навчального часу займатиме викладання українською з поступовим збільшенням до 9-го класу до 40%. У старшій школі не менш як 60% річного обсягу навчального часу має займати викладання державною мовою.
  • Третя модель стосується нацменшин, мова яких споріднена з українською, а також які живуть переважно в мовному середовищі рідної мови. Це насамперед стосується російської мови. У початковій школі викладання вестимуть мовою національної меншини поряд із вивченням української. З 5-го класу не менш як 80% навчального часу проводитимуть державною мовою.

🌿 Тане найбільший в світі льодовик.

Каньйон Денман у Східній Антарктиці – найглибша на Землі ущелина, яка сягає 3500 м/ нижче рівня моря, повідомляє ВВС.

Каньйон заповнений льодом, який надвразливий щодо танення. Відступаючи та поступово стаючи тоншими, ділянки льодовика дають привід припустити, що він руйнується внаслідок проникнення в теплу океанську воду. Учені стурбовані. Якщо лід у каньйоні повністю розтане, то середній рівень моря підніметься на 1,5 м.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ