Звідки такі люди та чому ми їх заслужили?

0
2975

У київському Музеї української діаспори триває  виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір», що присвячена Маркіяну Паславському, учаснику двох майданів та герою АТО. Вхід коштує 50 грн.

Вибір бути українцем. Народившись у США, Паславський завжди плекав своє українське коріння, захоплювався місцевою культурою та історією. Він переїхав до України у 1990-ті, брав участь у Помаранчевій революції та Революції гідності. У 2014-му Паславський поїхав у зону бойових дій, де воював під позивним «Франко» на честь великого українського поета. Товариші по службі згадують, що спершу він хотів взяти псевдонім «Тарас», який вже був зайнятий. Життя патріота обірвалося 19 серпня 2014 року під  Іловайськом.

– Ми задумували виставку разом із родиною Маркіяна Паславського  – його сестрою Ларисою та матір’ю Орисею. – розповідає директор музею Оксана Підсуха. – Минулого літа  пані Орися завітала до Києва та до нашого музею. Тоді і розпочалася робота над проектом. Більшість експонатів, які представлені в експозиції, нам передали  рідні героя. Також деякі артефакти  надав Національний Музей Революції гідності  та побратими Паславського з батальйону «Донбас».

На виставці представлені сімейні фотографії та особисті речі Маркіяна. Поміж них парадний військовий мундир з американської військової академії Вест-Пойнт, випускником якої був Паславський,  пластові зошити та книги з його особистої бібліотеки, речі з майдану та фронту. У музеї діє зала-кінотеатр, де демонструється 15-хвилинний тизер майбутнього документального фільму про Маркіяна Паславського режисера Олега Ущенко.  Також під час відвідання виставки можна безкоштовно отримати буклет «Заклик діяти», в якому зібрані роздуми  Паславського про Україну.

– Маркіяна спонукав стати на захист України лише власний метафізичний вибір, – продовжує Оксана Підсуха, – вибір бути українцем. Він успадкував любов до України від своїх батьків. Хоча й народився на американській землі, виховувався як патріот України. Врешті прийняв українське громадянство  і віддав за Україну найдорожче – своє життя. Про  історію  цієї людини можна було б написати бестселер.  Це ще дуже жива історія, але все-таки вже історія. Вона повинна бути розказаною та почутою.

Виставка триватиме до 24 листопада 2019 року. 
Адреса: м. Київ, вул. Московська 40-Б 
(станція метро «Арсенальна»)

▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
Community magazine
creative economy ▫️HR ▫️innovations
Розкажіть власну історію
☎️+38 093 586 78 00
info@community.com.ua
#community_magazine

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ