Як RnD-інженер змусив американських президентів співати?

0
4158

RnD-інженери – це «айтішники», які не дають компанії застоятися. Вони вивчають новинки науки і бізнесу, щоб зрозуміти в який бік варто модернізувати робочий процес, шукають технічні рішення. Можете назвати їх «порушниками спокою» або «ляпасом звичкам», але ці фахівці явно проти того, щоб ви робили все «по-старому».

Наш сьогоднішній персонаж – Олег Гаврилюк. Він захоплюється програмуванням скільки себе пам’ятає, а останні 3 роки обіймає посаду RnD-інженера компанії SoftServe.

Хто найвідоміший представник вашої  професії? Або хто особисто для Вас є прикладом для наслідування?

Насамперед мене захоплюють люди, які здійснили неабиякий вплив на світ комп’ютерів завдяки своїм розумовим здібностям: від математика Алана Тюрінга до Яна Лекуна, науковця який зробив суттєвий внесок у машинне навчання.

Які навички з професії знадобилися вам за межами роботи?

Моя професія вчить дивитися в глибину речей, аналізувати причини та наслідки, відокремлювати менш суттєві проблеми від тих, які дійсно мають значення.

Як відобразилася цьогорічна пандемія на вашій діяльності?

SoftServe дотримується рекомендацій, наданих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та урядами країн, у яких веде свою діяльність, аби зробити все можливе для зупинки спалаху COVID-19. Від березня практично вся команда SoftServe, що налічує 8 000+ працівників, працює віддалено, хоч у нас і раніше була опція роботи «з дому».

Моя робота та завдання не змінилися з початком пандемії, проте трансформувався формат їхнього виконання. Особисто для мене, карантинний режим означає роботу з «домашнього офісу», онлайн мітинги з домашнього кабінету замість робочих нарад в кімнатах для перемовин, віртуальні zoom\teams-кавування замість живого спілкування з колегами, якого, признаюсь чесно, іноді бракує.

Коронавірус та пов’язаний з ним світовий карантин став черговим викликом, який суттєво вплине не лише на світову економіку, але й спричинить низку змін в послугах, підходах, архітектурі систем безпеки, тощо. Думаю, ці зміни дадуть нам можливість бути ще гнучкішими в майбутньому.

Чи правда, що RnD-інженерові завжди треба тримати руку на пульсі, як науки, так і бізнесу? 

Так, окрім самого процесу дослідження важливо прогнозувати, як наші результати вкладаються в комерційні проекти, які можуть бути технологічні рішення в різних індустріях, ми постійно моніторимо ринок, досліджуємо як останні наукові відкриття впливають на існуючи продукти та сервіси, у нас навіть є окремий підрозділ, що займається розробкою продуктів базуючись на наших наукових проектах. Тримати руку на пульсі не просто, потрібно багато читати наукової літератури, слідкувати за новинами та відомими науковцями. Ми обов’язково проводимо регулярні спеціальні мітинги де обговорюємо нові статті, відкриття, та існуючи проекти.

Головний недолік вашої професії?

Потрібно багато думати та вміти робити це із задоволенням.

Якби не ваша професія, то ким би ви хотіли стати?

Я би, напевно, став астрофізиком, бо завжди полюбляю дивитись у зоряне небо.

Існує  думка, що обов’язки RnD-інженера розмиті. Які найнеочікуваніші завдання ви виконували у рамках робочої діяльності?

Ми у своїй роботі дійсно працюємо над досить складними внутрішніми завданнями, які можуть здаватись «розмитими» назагал тому що іноді навіть незрозуміло з якого «боку» до них підходити.

З найнеочікуваніших завдань, можу похизуватись тим, що змусив співати Бенджаміна Франкліна, Авраама Лінкольна та Улісса Гранта за допомогою доповненої реальності.

Олег створив додаток, який «оживляє» портрети зображені на доларових купюрах. Коли підносиш телефон до них, картинки з президентами «прокидаються» на екранах – виголошують промови і навіть співають хором. Побачити це можна в новому ролику проєкту ProFile від Української Освітньої Фундації. У ньому Олег представляє професію RnD-інженера 13-річній дівчинці Юлі, яка не знає про IT-технологіях практично нічого.

Подивитися можна тут. 

Публікація виходить в рамках проєкту ProFile.
Це відеоісторії про професії на YouTube. 
Генеральний партнер першого сезону – Альфа банк.

Долучитись до спільноти, де розповідають про професії:
Instagram 
TikTok
Likee 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ