Відкладіть свій чортів смартфон та приділіть увагу дитині!

0
1497

Через смартфони діти стають дратівливими та неуважними? Саме так. Велика кількість досліджень довела негативний вплив гаджетів на успішність і ментальне здоров’я дитини. Та ось тільки справа не в тому, що ті цілими днями сидять в соцмережах, а в тому, що батьки постійно відвертаються на дзвінки та повідомлення під час сімейного спілкування.

Уявіть, ви робите домашнє завдання зі своєю дитиною школярем. На вулиці вечір, після виконання уроків на неї чекає смачна вечеря і мультики. Нічого не віщує біди. І раптом ви чуєте «дзень-дзень» – повідомлення в «Телеграмі» або якомусь іншому месенджері. Колега просить завтра підготувати документи за лютий. Знову «дзень-дзень» – це вже друг надсилає смішну картинку про вчорашню прес-конференцію президента. Ваші пальці стрибають по екрану телефону – «добре, зроблю» і «ахахаха». Всього декілька секунд, а ви вже десь далеко і дитина це відчуває. Вона втрачає зосередженість, мотивацію. Знову «дзень-дзень» – друг відповів смішним стікером з котом на ваше «ахахаха».

Американська експертка в області технологій Лінда Стоун назвала таку поведінку «безперервною частковою увагою». Ілюстрацією подібних відносин можна вважати дослідження Бренді Ступік, як використання мобільних телефонів впливає на спортивні досягнення дітей. В рамках експерименту вона попросила софтболістов пробігти по полю через всі бази. Їхнім батькам сказала реагувати по-різному – одним дивитися уважно і вболівати, а іншим відповідати на повідомлення в телефоні. Діти, яких батьки підтримували, показали набагато кращі результати.

Інший експеримент провели психологи Роберт Міхно Голінкофф і Кеті Хірш-Пасек. В рамках їхнього дослідження, матері повинні були навчити дворічних дітей двом вигаданим словами. Половині з них дозволили користуватися телефонами, а половині ні. Вивчити слова вдалося тільки тим дітям, чиє навчання не переривали телефонні дзвінки.

Зрозуміти таких батьків можна – декому здається, що в декількох невинних повідомленнях немає нічого поганого, а багато хто вважає, що зможуть догодити всім. Така вже сучасна людина – думає, що зможе бути однаково успішною і в кар’єрі, і в сімейних справах. А в соціальних мережах ще краще. Сподіваємося, що багатьом з нас таке дійсно вдасться. Ось тільки пріоритети все одно потрібно розставляти, а неважливі справи відсікати, щоб не пожертвувати відносинами з дитиною заради корпоративних чатів і кумедних відео.

«Дзень-дзень». Цікаво, від кого повідомлення цього разу?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ