Українські роботодавці не піклуються про здоров’я співробітників

0
1582

Більшість працівників із різних сфер діяльності стверджують, що їхнє здоров’я погіршилося у зв’язку з умовами роботи. Це показало опитування, яке проводилось серед користувачів сайту hh.ua | grc у 2018 році. Найчастіше респонденти скаржилися на болі в спині (46%), хронічну втому (45%) і стрес (44%). Значна частина спеціалістів зазначила, що через умови праці у них виникали проблеми, пов’язані з погіршенням зору (40%) та психологічним станом (40%).

Тому компанія hh.ua | grc вирішила провести дослідження та вияснити чи усвідомлюють українські роботодавці та пошукачі важливість піклування про здоров’я й самопочуття.

Згідно з аналізом бази вакансій, розміщених протягом 2019 року на hh.ua, всього лише у 4% пропозицій про роботу згадувалось медичне страхування. Цікаво, що є роботодавці, які пропонують співробітникам послуги корпоративного психолога. Щоправда, такі вакансії поодинокі – торік на них припадало менше 0,5%. Знайти в офісі корпоративного лікаря загальної практики дещо легше, проте вакансії з такою умовою роботи теж скоріше виняток, ніж правило. А от тим, хто полюбляє заняття спортом, пощастило трохи більше – такий бону пропонувався у 3% вакансій, розміщених минулого року.

Загалом найбільшу активність, пов’язану з піклуванням про здоров’я співробітників, демонструють компанії, які працюють у галузях «Інформаційні технології» (29%), «Послуги для бізнесу» (13%) та «Роздрібна торгівля» (8%). В межах 4-6% пропозицій, де серед умов роботи згадувалось медичне страхування чи інша well-being програма, розмістили компанії, які працюють у галузях «Фінансовий сектор», «ЗМІ, маркетинг», «Промислове обладнання», «Електроніка, приладобудування» та «Товари народного споживання». 

При цьому, наприклад, згідно з дослідженням hh.ua | grc, проведеним на початку 2018 року, лише 9% респондентів вважали піклування про здоров’я важливою умовою, яку має надавати роботодавець.

І навіть більше більше, безпечність робочого середовища – один із найменш актуальних критеріїв вибору роботи. Про це повідомили учасники спільного дослідження Academy DTEK та hh.ua | grc «Формула Поколінь: Цінності та Мотиви сучасних генерацій». Особливо це стосується покоління Y (пошукачів віком від 23 до 38 років), які наразі наймасовіше представлені на ринку праці України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ