Така різна Україна: цікаві україномовні канали на Youtube

0
1781

Ukraїner

Це не лише канал на Youtube, а ціле мультимедійне видання.

Іноді його порівнюють із журналом National Geographic. Український портал також розповідає про невідомі куточки та давні культури, але лише в рамках нашої держави. І матеріалу там незмірно – замки, села, райони столиці, традиційні музичні інструменти тощо. Усе це у форматі документальних відео, тривалість яких сягає від хвилини до півтори години.

Часто ми не знаємо навіть історії своєї вулиці або міста. Канал Ukraїner – непоганий спосіб це виправити та відкрити для себе України з іншого, незнайомого боку.

З чого почати?

Пропонуємо одразу ж розпочати з одного з наймасштабніших проєктів каналу – півторагодинного фільму «Ukraїner. The Movie». Це історія про побут та ремесла героїв з різних закутків України. Вони не пов’язані між собою, але складають єдину картину нашої держави.

Geek Journal

Ми впевнені, що серед ваших друзів та знайомих є гіки – прихильники популярної культури, супергероїв, серіалів та коміксів. Саме такий ведучий цього каналу Тайлер Андерсон. Він через призму розважального контенту вивчає сучасну Україну та світ. Що не так з серіалами від «1+1»? Чому української мови немає на популярних світових стрімінгових платформах? Чому усім подобається сітком «Спіймати Кайдаша»? Та багато відосів про голлівудські блокбастери.

З чого почати?

Ролик «Історія українського кіно» розкаже, через що довелося пройти нашим кінематографістам за радянських часів та хто з наших краян стояв у витоків цього мистецтва нарівні братами Люм’єр.

15×4 Talks

На цьому каналі люди за 15 хвилин розповідають про те, чим захоплюються або займаються протягом усього життя. Це щось між лекційним форматом та історіями з життя. Людина виходить на сцену та розповідає про те, що вважає важливим. Небесна механіка, мозок, космічне право, гендерні стереотипи, меми, вакцинація.

З чого почати?

Рік тому в українській мові з’явилося безліч змін, але більшість із нас запам’ятали тільки те, що «проект» став «проєктом». Перекладачка та лінгвістка Юлія Костюк у одному з відео 15×4 Talks за чверть години пояснила усе, що потрібно знати про ці зміни.

Annika BookBlog

Деякі читачі безперервно купують книжки, щоб тримати себе у тонусі та мати мотивацію читати. Але у наш час є економніші та інформативніші способи надихатися на читання – це Youtube-канали про літературу. Наприклад, на каналі Annika BookBlog дівчина Анна ділиться враженнями від прочитаного та лайфхаками з тайм-менеджменту.

Є сенс спостерігати саме за україномовними відеоблогами про книжки, бо саме наші земляки оглядають видання, які ви можете купити у найближчому магазині. Або розповідають про романи, які готуються друком найближчим часом.

З чого почати?

«Як читати ефективно?» – на цю тему вже написано багато матеріалів, але ми не певні, що їхні автори дійсно вміють це робити. Анна ж довела свої вміння на книжкових марафонах. На одному з них вона прочитала 10 книжок за 10 днів. У цьому відео вона ділиться не тільки порадами, як підвищити швидкість читання, а й думками, як покращити якість запам’ятовування та отримання максимального задоволення від літератури. Спойлер – чай та смаколики дійсно пасують до книжок і цьому є пояснення.

#BABYLON’13

Це неформальне об’єднання кінематографістів, що презентують свої роботи на Youtube. Їхні документалки розповідають про Крим, війну на сході та події Євромайдану. Останній темі присвячений масштабний проєкт – повнометражний серіал «Зима, що нас змінила». Його випустили до сороковин за вбитими на вулиці Інститутській у Києві.

З чого почати?

Велика кількість роликів #BABYLON’13 відзначена користувачами, як недопустима. Вони скаржаться, що на цих відео демонструються занадто жорстокі сцени. Але звісно, що без цих страшних сцен неможливо передати те, з чим зіштовхуються українські солдати. Один з таких реалістичних роликів, «Три дні в аеропорту Донецька», заборонено дивитися дітям. Саме з нього ми пропонуємо почати ознайомлення з каналом та тримати у пам’яті, що неповнолітнім не можна спостерігати за цим, а 18-річні хлопці воюють у гарячих точках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ