Перший у світі TikTok-альбом та найкращі українські книги року: дайджест

0
1605

📖 За шкільний булінг ставитимуть на облік  у поліції.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Відповідальність за знущання з однокласників підпадає під наказ від Міністерства внутрішніх справ України про адміністративну і кримінальну відповідальність стосовно школярів, який прийняли минулого місяця. Тепер будь-яка дитина, що влаштувала булінг по відношенню до шкільного товариша, ставиться на профілактичний облік у поліції. Як результат – поліцейські проводитимуть виховну бесіду з дитиною за місцем її проживання не рідше одного разу на місяць. Також вони повинні будуть з’ясувати, у яких умовах вона виховувається та спробують встановити причину булінгу.

📖 Український стартап виготовляє рослинне м’ясо.

Українська компанія Eat Me At представила рослинний фарш, що на смак та вигляд схожий на м’ясний. Розробники стверджують, що їхній продукт також містить достатню кількість необхідних білків, вуглеводів та вітамінів:

«Ми вже не полюємо на мамонтів, не вважаємо рудоволосих жінок відьмами, пропагуємо рівність та толерантність, піднімаємо питання збереження природних ресурсів. Але досі вживаємо м’ясо, бо віримо, що без нього наш організм не отримує потрібну кількість білків. Тепер цей міф  розвіяно, а рішення за вами», – пишуть представники Eat Me At.

Складається фарш з води, соєвого білка як основи. Технологія створювалася протягом двох років.

Одна 350-грамова упаковка коштує 160 грн.

📖 У Telegram з’явилася нова функція.

Через 10 днів під постами на публічних каналах у месенджері Telegram можна буде залишати коментарі. Про це повідомив засновник додатку Павло Дуров. Він зазначив, що адміністратори каналів матимуть можливість самостійно обирати, який тип контенту зможуть розміщати користувачі – текстові повідомлення, голосові або стікери.

📖 Український гурт записав перший у світі TikTok-альбом.

Тріо з Полтави Mountain Breeze презентували альбом у додатку TikTok. Реліз називається «9 минут». І він дійсно триває 9 хвилин – по одній на кожну композицію, бо саме такі часові обмеження  мають ролики у TikTok. Кожен з треків буде представлений у вертикальному кліпі, що складуться у цільну історію. Перше відео «О любви» вже доступне у додатку.

📖 Найкращі українські книги року за версією BBC.

Назвали лонг-лист літературної премії «Книга року BBC-2020». Номінантів поділили на три категорії – «Книга року», «Книга року – есеїстка», «Дитяча книга року», переможець кожної з яких отримає £1 тис. Ознайомитися із повним списком можна тут.

До журі входять: професорка Києво-Могилянської академії Віра Агеєва; телеведучий Вадим Карпяк; письменниця, радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало; блогер Віталій Чепинога; головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ