Мистецтво прикрашати балкон та притулок для екзотичних птахів: дайджест

0
1286

🌿 У Кропивницькому створили притулок для рідкісних птахів.
Орнітолог Станіславас Гужявічус організував центр реабілітації для птахів, що постраждали від людської жорстокості. Усе почалося декілька місяців тому, коли чоловік викупив екзотичного птаха-носорога у недобросовісних господарів. За цей час птаства набралося на цілий притулок.
Станіславас відзначає, що продавати птахів куди краще, аніж відпускати у вікно. Іноді вуличних пташок доводиться відбивати у ворон. І хоча в Україні є стаття за «Жорстоке поводження із тваринами», довести навмисну недобросовісність хазяїв майже неможливо. Проте, навіть тримати дома папугу буває негуманно.
– Усі птахи живуть або в зграї, або в парі. Це ненормально тримати птаха на самоті. У них гарантовано настають психічні розлади, – розповідає орнітолог журналістам «ТСН».

🌿 «Вхід через балкон».
Опублікували трейлер українського документального фільму про саморобні балкони. Режисером виступив Роман Блажан.
Цією стрічкою він досліджує феномен того, як українські балкони перетворилися на неконтрольовану архітектурну форму. Їх перероблюють, прикрашають. І цей дизайн ніяк не залежить від стилю дому.
Прем’єра запланована на 2021 рік.

🌿 «З України з величезною любов’ю».
Такий напис пропонують помістити на українські літаки, що доставлятимуть гуманітарну допомогу по усьому світу у зв’язку з пандемією та кризою – With Big Love from Ukraine. Ідею запропонував засновник та керуючий партнер компанії CFC Big Ideas Геннадій Курочка.
За його словами, слово Big («великий») – говорить про найбільшу європейську країну, здатну будувати такі великі та сучасні літаки. Love («любов») – про те, що Україна – миролюбна держава, що навіть у найскрутніші часи піклується про життя та здоров’я усіх жителів планети.
Гуманітарну допомогу доставлятимуть повітряними суднами компанії «Авіалінії Антонова».
– Слоган дозволить надійніше закріпити бренд «Антонов» саме за Україною, попри спроби росіян (зокрема ПАТ Об’єднана авіабудівна корпорація – «Іллюшин») привласнити це досягнення українського авіабудування, як і весь «радянський спадок», – додав Курочка.

🌿 У київському метро встановили дефібрилятори. Але не все так просто.
Тепер у столичному метрополітені з’явилися автоматичні зовнішні дефібрилятори, необхідні для надання першої медичної допомоги. Але їх немає безпосередньо на станціях – прилад доступний тільки у касах.
Представники громадського проєкту «РеаніМетро», які й наполягали на встановленні обладнання, таку систему розкритикували.
– Якщо дефібрилятор знадобиться на платформі, необхідно буде піднятися ескалатором, попросити чергового, і ми не впевнені, що черговий надасть його оперативно, а потім спуститись із ним. На станції, наприклад, Арсенальна, на це знадобиться близько 10 хвилин, а кожна хвилина затримки від початку фібриляції – це мінус 10% виживання, – пишуть.
До того ж, прилади доступні тільки на деяких станціях: «Вокзальній», «Шулявській», «Лісовій», «Чернігівській», «Дарниці», «Лівобережній» та «Хрещатику».

🌿 Запустили додаток, що допомагає людям з інвалідністю швидко викликати допомогу.
Мобільний додаток 112.in.ua направляє повідомлення з описом ситуації, у яку потрапила людина та її місцеперебуванням. Після диспетчер екстрених служб викликає необхідну допомогу. Для цього користувачеві необхідно сфотографувати подію або описати її за допомогою піктограм.
112.in.ua вже діє у 18 містах України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ