Кіно, яке здивує: тернопільські діти зняли п’ять короткометражок

0
4269

18 жовтня у тернопільському домі «Перемога» пройшла презентація незвичного кінопроекту – п’яти короткометражних фільмів, над якими працювали діти від 8 до 12 років. Ідея та реалізація належить Тетяні Гнатюк-Фірташ, а також вихованцям її медійної школи The Best.

– Зйомки проходили цього літа,  під час п’яти навчальних кінозмін, – розповідає Тетяна. –  Там діти вивчали кінематограф, знайомилися із монтажем, звукорежисурою. У кожній зміні у нас працювало 7-12 осіб. Усе це вилилися у масштабну презентацію.

Далі плануємо провести благодійні покази у навчальних закладах, бо хочемо залучитися до збору коштів для придбання медичного обладнання у відділ кардіохірургії Тернопільської міської лікарні №2. Потім транслювати ці короткометражки буде наш інформаційний партнер телеканал «Тернопіль-1». Вони повчальні та різножанрові, а головне – тематичні. До дня вчителя, Святого Валентина, Святого Миколая. Канал буде презентувати їх напередодні цих свят.

А вже після демонстрації у школах та в ефірі, фільми викладуть у вільний доступ – на Youtube.

До яких жанрів належать ці короткометражки, можна здогадатися навіть з їхніх назв: «З днем вчителя», «Валентинка», «Хто я?», «Легенда старого замку» та «2095 – команда майбутнього».

– У нас в Тернополі немає кіно, – продовжує Тетяна Гнатюк-Фірташ. – Є кіношколи, але ніхто не робить масштабних проєктів. Хіба що соціальну рекламу. У місті ми єдині такі, хто має свій продакшн, професійне обладнання –  камери, світло, звук. До цього я вже працювала над фільмом «Усі разом», що мав прокат по Україні. Зараз же активно взялася за короткометражки. Чому? Вони цікаві навіть для учнів початкової школи. Тривалість невелика, сюжетна лінія повністю розкрита, діти можуть з нього щось взяти для себе – емоцію або мораль. Для реалізації ми залучали партнерів, яким була цікава реклама у дитячому контенті. Це дитячі магазини одягу, творчі студії, які потім надавали учням сертифікати на майстер-класи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ