Флорист виражає почуття через квіти

0
2609
Олена Корба на міжнародному проєкті

Олена Корба пройшла довгий шлях від прихильниці квітів до підприємниці, що заробляє на флористиці та фотодизайні. Для цього їй знадобилося вивчити особливості ведення бізнесу, вирощування рослин, створення інтерєрів. Та воно того вартувало, бо допомогло Олені протоптати власну доріжку. З одного боку це призвело до безсонних ночей та років тяжкої праці, з іншого – подарувало свободу та можливість займатися тим, у що вона вірить у рідному Хмельницькому.

В обласних центрах часто буває таке, що відкрити бізнес допомагають родичі та друзі. Чиєю підтримкою залучилися Ви?

Я з дитинства захоплювалася квітами, але спочатку обрала професію, не пов’язану з ними. Це призвело до того, що я залишилася без роботи. Тоді і вирішила зробити своєю справою мрію. І квіти знову повернулися в моє життя.

Щоб флористика стала не лише улюбленою справою, а ще й бізнесом, мені знадобилося пройти шлях від здобуття відповідної освіти до вирощування квітів. Як і в кожному новому починанні, тут не обійшлося без ризиків, і  моєю підтримкою стали сім’я та друзі.

Як йдуть відносини бізнесу з міською владою у Хмельницькому? Вона допомагає чи навпаки?

Я можу говорити  лише про себе. Особисто мені міська влада не допомагає. Проте й не заважає.

Ваші особисті правила підбору персоналу?

Я працюю на замовлення, і якщо не можу впоратися сама, звертаюся до родини й друзів. Вони і є мій «персонал». Усі натури творчі, люблять квіти. До того ж надзвичайно відповідальні при виконанні дорученої справи. І, звісно, вони розуміють мене, бо перебувають «на одній хвилі» зі мною. Якщо у майбутньому мені знадобиться винаймати персонал, я керуватимусь при доборі саме цими критеріями.

Катруся, донька Олени Корби на міжнародному проєкті "Місто професій"

Які унікальні ідеї та «фішки», пов’язані із флористикою чи бізнесом, належать саме Вам, або Вашій команді?

Ви запитуєте про ноу-хау. А це маленькі таємниці майстерності, які здобуваються роками праці, спроб і помилок, безсонними ночами. Саме завдяки їм створюється творче обличчя. Тому відповім так: я люблю працювати з новими матеріалами, поєднувати іноді несумісне, не люблю стандартів. Обожнюю дивувати замовників оформленням, текстурами й декоративними елементами,  проте завжди намагаюся відчути настрій замовника, дослухаюся до його побажань.

Світ флористики – це світ високих та чесних почуттів, який обіймає вас і говорить вашими словами мовою квітів. Моє завдання – в кожний витвір вкласти особливу історію.

Чи є універсальний секрет того, як знайти роботу своєї мрії? Як це відбулося у Вас?

Скільки себе пам’ятаю, мене завжди оточували квіти – в бабусиних садах, на дачі в матусі, в букетах, дарованих татом, коханим чоловіком, сином. Квітами займалася бабуся, мама. В дитинстві мені часто перепадало за те, що зрізала квіти, які були призначені для чогось. Але все одно я прикрашала ними своє життя та життя близьких. Минуло чимало часу, поки я зрозуміла, що хочу займатися квітами професійно. Отож мій універсальний секрет знаходження роботи мрії – завжди слухай своє серце і ніколи не опускай руки. Попри те, що хтось може відмовляти тебе від цього.

Чому квіти люблять майже усі, а професія флориста далеко не популярніша?

З цим можна посперечатися. Флористика – це модно. Професії, пов’язані з рослинами, – одні з найгарніших та найприємніших у світі. Флорист – це спеціаліст, що створює оригінальні букети та ексклюзивні квіткові композиції. Фітодизайнер спеціалізується на оформлені інтер’єрів офісів, квартир, ресторанів, інших приміщень за допомогою рослин та квітів. Без участі флориста не може обійтися жодне святкування. Весілля, дні народження, ювілеї тощо – усі вони потребують квітів та оригінальної ідеї, що створює настрій. Ця професія завжди залишатиметься актуальною та затребуваною. Вона дозволяє майстру знайти «своїх» клієнтів за допомогою власної творчої жилки, уяви, любові й інтересу до квітів та рослин. Головне – нести світло й сенс, вміти висловити через букет та оформлення найкращі людські почуття.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ