Бліц з Ольгою Афанасьєвою

0
4061

«Заговори, щоб я тебе побачив»
Сократ

Іноді достатньо почути від людини декілька речень, щоб зрозуміти її життєві принципи. Особисто я дуже люблю ставити «незручні» запитання. Спочатку ти бачиш реакцію на запитання, яка говорить набагато більше ніж слова. Потім – чуєш відповідь. Вже обмірковану. Яка не завжди є тим, що насправді людина хотіла тобі сказати.

Я провела серію коротких інтерв’ю, ставлячи лише п’ять запитань.
Так з’явився спецпроект журналу.
І відкриває проект дуже харизматична дівчина.
Ми познайомились на ТEDxBankingUniversity, де Ольга була спікером.
Її виступ мене вразив і вже за кілька днів ми пили ранкову каву, спілкуючись про інвестиції в космічну галузь, про економіку та розвиток України.

П’ять запитань до Ольги Афанасьєвої.

Хто Ви? (опишіть себе трьома реченнями)

Керівник Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA) та науковець. Вірю у те, що в найближчому майбутньому успішні бізнеси та інвестиції будуть приділяти все більшу увагу імпакту – позитивному впливу на соціальну сферу та навколишнє середовище. Вірю в силу синергії заради глобального результату, а не лише амбіцій окремих учасників процесу, а також у позитивний вплив різноманіття команди на результат.

2. Та, хто Ви є сьогодні – це те, про що Ви мріяли в дитинстві?

Мрії часто змінювались – від журналіста та викладача до співачки. На жаль, співати я не почала, проте виступати та писати стала часто. Думаю, я на вірному шляху!)

3. Якщо б була можливість повернутись в 17 років – який би Ви шлях обрали з оглядом на той досвід, що зараз маєте?

Думаю, що такий же. Вважаю, що з доступною мені інформацією на той момент я зробила найкращий вибір.

4. Що таке успіх для Вас?

Думаю, що це визнання твоїх сильних сторін або здобутків ззовні – колегами або іншими людьми. Є ще таке поняття як “успішний успіх” – скоріше гумористичне, я так вважаю.

5. Три поради від Вас тим, хто тільки починає власний бізнес або тим, хто на роздоріжжі.

  1. Знаєте ви чи не знаєте, що робити – просто робіть щось. Якщо є план і розуміння як рухатись – це зручніше, слідуйте йому. Якщо не маєте, використовуйте всі доступні можливості та прислухайтесь до цікавих вам людей. Врешті-решт, ви знайдете відповідь.

2. Не зраджуйте своїм цінностям. Якщо відчуваєте, що певний вчинок не для вас, слухайте себе. Зрештою, все стає на свої місця.

3. Працювати багато та робити рутинні справи на початку – цілком нормально, навіть необхідно. Зрозумійте свої операційні процеси, відбудуйте їх і це дозволить вам знайти кращу команду в майбутньому (коли це буде можливо), а також ефективно делегувати та керувати.

6. Що таке щастя?

Для мене це внутрішній спокій. А сутність його змінюється залежно від конкретних ситуацій життя – або це досягнення бажаних бізнес-цілей, або здоров’я сім’ї, або шум моря біля відкритої захоплюючої книжки.

Тетяна Люлька

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ