…Від їхньої роботи залежить вірний вектор слідства. Вони не показують свого обличчя, але досить часто саме завдяки криміналістам та розгаданим ними таємницям слідства злочинці знаходять справедливе покарання. І коли державне питання дозволу на зброю для особистого захисту в країні постає зараз особливо гостро, своєю принциповою професійною зброєю в своїх лавах вони називають чесність і порядність.

Ілля Бондаренко,
директор Київського обласного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

— Якими якостями має володіти людина, щоб вона могла працювати судовим експертом?
— Безперечно, необхідно мати відповідну освіту. Але на перший план я б виділив порядність. А ще, звичайно — фанатичне ставлення до роботи… Але це, мабуть, в кожній професії так. Справжній фахівець — це фанатик своєї справи (в доброму розумінні цього слова!).
— Особисто для Вас ця професія — збіг обставин чи свідомий вибір?
— В експертній службі я працюю з серпня 1999 року. До цього я працював в органах внутрішніх справ з 1992 по 2015 рік. Планував піти стопами брата — і стати моряком. Але за збігом обставин (які, мабуть, виявились долею!) в 1992-у році вступив до Київського училища міліції. На той момент це був єдиний набір в Україні, де за два роки «карбували» працівників карного розшуку. Вже у 94-у році нам вручили погони молодих лейтенантів і направили працювати в підрозділ карного розшуку. Після розпаду Союзу гостра потреба виникла саме в таких працівниках.
— Як спеціаліст із досвідом, скажіть, чим може обернутися, так би мовити, «непорядність» в діях судового експерта?
— Експерт має засвідчувати факти та зробити правильні висновки. Він ажніяк не може дозволити якимсь стороннім чинникам впливати на процес експертизи. Ми завжди розуміємо, що кожна нова справа — це чиєсь життя, тому ми не маємо права на помилку!
— Візьмемо всіх експертів за 100%. Який відсоток з них можна назвати порядними?
— Це, скоріш, питання соціологічне … Якщо враховувати всіх спеціалістів, то я, зізнаюсь честно, не знаю. Але особисто мене оточують саме такі працівники: розумні та порядні. Колектив молодий та просто фанатично відданий роботі. Кредо нашої установи — без права на помилку в пошуках істини!
Повну версію інтерв’ю читайте в свіжому номері журналу Community

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ